Zrobiłeś przelew na złe konto? Sprawdź, jak odzyskać pieniądze

Zrobiłeś przelew na złe konto? Sprawdź, jak odzyskać pieniądze

Poradnik Klienta

Zrobiłeś przelew na nieprawidłowe konto? Sprawdź, jak odzyskać pieniądze – Czy można cofnąć przelew internetowy na niskie konto? Tak, natomiast obecne nie sam rozwiązanie jak odzyskać swoje pieniądze. Przelew możemy rezygnować z poziomu bankowości online czy w placówce banku. Pamiętaj, że odbiorca błędnego przelewu ma prawny obowiązek zwrotu pieniędzy do nadawcy w sezonie 30 dni. Jeśli tego nie zrobi, podlega odpowiedzialności karnej.

 

Zrobiłeś przelew na nieprawidłowe konto? Sprawdź, jak odzyskać pieniądze

 

Przelew na niskie konto – co możesz zrobić ty, i co bank?
Nawet jeżeli tak wiemy jak przygotować przelew przez internet, istnieje możliwość pomyłki. Najczęściej pytanie “jak cofnąć przelew” dajemy sobie, gdy wykonamy przelew na sprzedaż wysoką kwotę lub przelew na niski numer konta. Nazwa użytkownicy w przelewie jest dla banku niewielkie znaczenie. Najistotniejszy jest stale numer konta, i wszystka osoba będąca konto bankowe wie, że numer identyfikacyjny każdego rachunku tworzy się z aż 26 cyfr.

Ćwicz na ostatnie, jak odzyskać pieniądze z przelewu zależy od rodzaju popełnionej pomyłki. Najpopularniejsze to:

Przelew na nieżyjące lub nieaktywne konto – w tym faktu wniosek o zwrot przelewu nie będzie odpowiedni. Braki we wpisywaniu numeru rachunku są natychmiast wykrywane przez bank i trwa automatyczne cofnięcie przelewu z powrotem na konto nadawcy. Zwrot przelewu trafi na bliskie konto przy następnej sesji ELIXIR, czyli w czasie z 1 do 4 dni. Reklamacja do banku jest konieczna niezwykle rzadko.
Błędny przelew bankowy między innymi rachunkami – osoby posiadające wysoce niż samo konto bankowe w danym banku często przesyłają materiały z rachunku na rachunek. Jak łatwo przypuszczać pomyłki się zdarzają i daje się, że klienci zasilają np. konto walutowe zamiast oszczędnościowego. Przelewy wewnętrzne są księgowane natychmiast zatem nie ważna ich rozwiązać. W tym faktu reklamacje są niechętnie przyjmowane.
Przelew do niewłaściwej osoby – jeśli wykonamy przelew na niski numer konta musimy zgłosić toż do banku, jaki w układu 3 dni umówi się z bankiem odbiorcy przelewu, oraz ten już z jednym zainteresowanym.
Zrobiłem przelew na złe konto. Jak odzyskać pieniądze z klienta?
Czy odda się cofnąć przelew do niewłaściwej osoby? Jeśli pieniądze zostały już zaksięgowane na koncie odbiorcy, wycofanie przelewu nie jest względne i niezbędna będzie reklamacja do banku. Tworzy ją właściciel rachunku, natomiast w sukcesie konta wspólnego drink z właścicieli. Co istotne – bank może, ale bynajmniej nie musi nam pomóc.

Po przedstawieniu przez nas wniosku, bank może dać do niewłaściwego odbiorcy przelewu zaproszenie do zapłaty, i właściwie zwrotu, otrzymanych środków wraz z numerem rachunku na jaki musi wpłacić pieniądze. Na tym przyczyna banku się kończy. Zwrot przelewu powinien trafić na profesjonalny rachunek techniczny, a stamtąd pieniądze zostaną dane na bliskie konto w układu 1 dnia. Odbiorca przelewu pozostaje anonimowy również nie weźmie z tytułu przelewu żadnych kosztów.

Art. 405 KC dotyczący bezpodstawnego wzbogacenia stanowi, że “Kto bez przyczyny prawnej uzyskał korzyść majątkową kosztem innej osoby, obowiązany jest do dania pomocy w istocie, a gdy zatem nie było możliwe, do zwrotu jej zalety”. Po przesłaniu przez swój bank wezwania do zapłaty, niewłaściwy odbiorca przelewu powinien zwrócić pieniądze w układu 30 dni. Jeśli tego nie zrobi, będziemy potrzebowaliby zgłosić sprawę do wniosku. Jak sprawdzić właściciela konta bankowego? W formie kiedy odzyskanie pieniędzy wymaga skierowania sprawy na ulicę sądową, bank jest moc ujawnić dane personalne odbiorcy przelewu.

Czy można anulować przelew także jaki bank proponuje taką usługę?
Wykonałeś przelew na niskie konto, ale szybko zauważyłeś błąd? Jesteś więcej szansę na anulowanie przelewu. Zwykłe przelewy bankowe w własnej walucie obsługiwane są przez organizm ELIXIR wykonywany przez Polską Izbę Rozliczeniową. ELIXIR funkcjonuje w oparciu o trzy sesje rozliczeniowe w toku dnia. Wprowadzenie do stylu jest zamykane Elixir przed pierwszą sesją o godzinie 9:30. Znaczenie są tu także godziny sesji wychodzących i umieszczających w danych bankach. O ile przelew nie został także wysłany z banku, możesz anulować transakcję. Po zamknięciu systemu nie można cofnąć przelewu.

Istnieją trzy sposoby jak anulować przelew. Potrafimy wtedy sprawić:

bezpośrednio z poziomu bankowości online – często opcja dostępna jedynie dla przelewów z chwilą przyszłą,
przez infolinię banku,
w dużym oddziale banku.
Wycofanie przelewu pewno się kojarzyć z możliwymi kosztami rzędu 20-120 zł. Nadzieję na anulowanie polecenia przelewu przed najbliższą sesją rozliczeniową jesteśmy wyłącznie w poszczególnych bankach. Poniżej kilka z nich.

Dzięki temu obecnie absolutnie nie zrobisz przelewu na niskie konto
Znasz już co sprawić gdy przelew wyszedł na niskie konto, jednak zawsze lepiej zapobiegać takim rzeczom. Trudniej o błędny przelew bankowy, jeśli dane do przelewu sprawdzimy kilkukrotnie. Co więcej możemy wykonać? Przede każdym:

z przyczyną wpisywać numer rachunku odbiorcy,
zdecydować się na ustawienie odbiorcy opisanego,
w sukcesie cyklicznych płatności ustanowić zlecenia stałe lub polecenia zapłaty.
Wykonując przelew na niskie konto nie wydamy pieniędzy, jednak możemy spowodować sobie problemów. Przykład? Jeśli posiadamy otwarte kredyty czy pożyczki pozabankowe wtedy ich koszt całkowity zależny jest z terminowej spłaty. W sukcesie promocyjnej pożyczki za darmo, nawet jeden dzień opóźnienia tworzy się z koniecznością uregulowania standardowych opłat.
Konieczność 30-dniowego wyglądania na przełom błędnego przelewu może dodać się do opóźnień w zarządzaniu rat zaangażowania i tworzyć negatywną wiedzą w BIK.

Jak wiemy, informacje z raportu BIK są szczególnie znaczące dla oceny zdolności kredytowej potencjalnego nabywcy banku, firmy pożyczkowej etc. Opóźnienia w opłacaniu faktur mogą same świadczyć o niesolidności przedsiębiorcy. Nie poruszamy nawet o błędnym przelewie czynszu za mieszkanie, jaki może wpływać rozwiązaniem umowy najmu. Podsumowując, przelewy bankowe warto pracować ze określoną starannością.

Artykuł powstał dzięki serwisowi pożyczki na zasiłki

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments