Znaczenie domowej pielęgnacji i jej wpływ na skóry klientek

Znaczenie domowej pielęgnacji i jej wpływ na skóry klientek

Polecne i promocje Poradnik Klienta Zdowie i uroda

Domowa pielęgnacja ma ogromne znaczenie dla właściwego funkcjonowania. Odpowiednio wykonywana i systematycznie pielęgnowana odwdzięczy się zdrowym wyglądem. A warto wiedzieć i pamiętać o tym, iż żadne nawet najdroższe profesjonalne kosmetyki, czy też specjalistyczne zabiegi kosmetyczne nie zastąpią odpowiedniej pielęgnacji skóry. O tym, tez często się mówi tuz po zabiegach profesjonalnych.

Jak zatem pielęgnować w domowym zaciszu skórę? Po pierwsze i najważniejsze trzeba wiedzieć jaki ma się rodzaj skóry aby odpowiednio dobrać kosmetyki. Podstawowym kryterium przy takim doborze jest odpowiedzenie na pytanie jaki jest to rodzaj skóry (sucha, mieszana, tłusta bądź normalna). Oczywiście nie jest to tez do końca takie proste bo podstawowym rodzajom skóry często towarzyszą inne dolegliwości(wrażliwość, trądzik, naczynka ,alergiczność).

Na pewno trzeba pamiętać o tym, aby wykonywać oczyszczanie twarzy na początek i na koniec dnia. Regularne dokonywanie oczyszczania sóry pozwala na pozbycie się wszelkich zanieczyszczeń z powierzchni skóry twarzy. To ułatwi aktywnym składnikom kremów pielęgnacyjnych na lepsze wnikanie ale też skóra będzie zdrowsza, bardziej promienna. Wieczorne oczyszczanie skóry pomaga pozbyć się resztek makijażu, zanieczyszczeń środowiska oraz bakterii

W pierwszej kolejności mając makijaż na twarzy należy wykonać demakijaż oczu odpowiednim preparatem. Następnie należy używać mleczka lub żelu do demakijażu całej twarzy. Tuż po przemyciu skóry jednym z tych preparatów użyć należy toniku. Najlepiej aby był bez zawartości alkoholu. Produkty zawierające alkohol niestety nadmiernie wysuszają skórę. Dopiero na tak przygotowaną skórę można nałożyć odpowiedni krem pielęgnacyjny. Dobrze aby był nawilżający, gdyż pomaga przedłużyć młodość skóry.
Warto również poza podstawowymi elementami codziennej pielęgnacji skory twarzy wprowadzić zabiegi uzupełniające takie jak peeling oraz maseczkę. Te produkty używa się przynajmniej raz w tygodniu. Warto skupić się tez na właściwym dostosowaniu kosmetyków do naszej skory. Peeling złuszcza martwy naskórek, natomiast maseczka na twarz odżywi i zregeneruje skórę twarzy.
Nie należy tez pomijać okolic oczu. Codziennie rano i wieczorem trzeba nakładać krem pod oczy i jednocześnie wykonywać masaż okolic oczu. Doskonale wpływa to na kondycję cieniutkiej skóry pod oczami.
Często wśród kosmetyków pojawiają się takie produkty jak serum. Czy warto stosować?
Zdecydowanie na noc. Serum posiada silne właściwości nawilżające, regenerujące. To produkt lekki i szybko wchłaniany. Nie należy go jednak stosować samoistnie. Zawsze należy nakładać na niego krem nocny.

Podsumowując to Pielęgnację cery można podzielić na 4 kroki.

• Oczyszczanie
• Oczy
• Serum
• Nawilżanie

Dodatkowo trzeba pamiętać, żeby przy wycieraniu twarzy nie pocierać jej ręcznikiem. Dobrze jest przykładać do twarzy i w ten sposób osuszać. W związku z tym, iż nasza cera jest wrażliwsza niż reszta ciała, to warto mieć osobny ręcznik do twarzy niż do reszty ciała.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments