Złote zasady dobrego makijażu.

Złote zasady dobrego makijażu

Artykuł Miesiąca Zdowie i uroda Zdrowie Zdrowie i medycyna

Kamuflaż ciemnych kręgów.

Usuń je w mgnieniu oka. Wybierz produkt do makijażu w zależności od koloru Twoich cieni. Jeśli są niebieskawe, wybierz korektor na bazie żółtego koloru, który zneutralizuje niebieski odcień. Jeśli są brązowe, wybierz odcienie brzoskwiniowe lub koralowe. Aby rozjaśnić oczy, wybierz odcień nieco niższy od odcienia Twojej skóry. Nałóż produkt na całą obwódkę, unikając zbytniego zbliżania się do dolnej powieki. Nie wahaj się nałożyć odrobinę produktu w zewnętrznym kąciku oka, w którym często pojawiają się zaczerwienienia.

Nadaj strukturę brwiom.

Makijaż pomaga skorygować niedoskonałości i uwydatnić ich kształt. Właściwy ruch? Do uzupełnienia braków użyj ołówka z bardzo cienką końcówką lub markera z potrójną końcówką. Narysuj ruchy wykluwania, tak aby imitować włosy. Uważaj, aby wybrać produkt, który jest dokładnie w kolorze brwi, lub nawet jaśniejsze, i nie naciśnij zbyt mocno, aby nie utwardzić linie. Unikaj zbytniego zaznaczania główki brwi i upewnij się, że nie narysujesz zbyt opadającego punktu.

Rozłóż rzęsy.

Nadaj im efekt wachlarza, aby otworzyć oczy. Używając szczoteczki wydłużającego tuszu do rzęs (chyba, że masz już długie rzęsy), rozciągnij rzęsy od nasady aż po końce. W zewnętrznym kąciku powieki skieruj szczoteczkę w stronę skroni, tak aby rzęsy podążały za kształtem powieki. W wewnętrznym kąciku oka, skieruj rzęsy w stronę anioła nosowego, aby uzyskać idealnie ukształtowaną grzywkę rzęs. Na dolne rzęsy lepiej nie nakładać tuszu, ponieważ ma on tendencję do pogrążania oczu.

Podkreślenie linii rzęs.

Korzystanie z ołówka lub eyeliner, ten gest daje gęstość do linii rzęs i restrukturyzuje kształt oka. Narysuj kreskę wzdłuż linii rzęs w dwóch krokach: od środka powieki do zewnętrznego kącika. Następnie, od środka do wewnętrznego kącika. Jeśli chcesz unieść oczy, przesuń kreskę nieco w górę w kierunku brwi. Jeśli chcesz uzyskać efekt wydłużenia, rozciągnij ją w kierunku skroni. Wreszcie, nie musisz rysować kreski na całej długości powieki. Jeśli oczy są zbyt blisko siebie jak na Twój gust, zacznij od punktu dwóch trzecich ich długości.

Wyrzeźbić powieki.

Jeśli Twoim powiekom brakuje objętości, podnieś je nieco bardziej. Na całą ruchomą powiekę nałóż jasny kolor jako bazę: beżowy, piaskowy, brzoskwiniowy. Na kontury wklep ciemniejszy kolor: brązowy, śliwkowy, khaki. Nałóż ten cień w załamaniu powieki, a następnie rozprowadź go na powiece ruchomej. Możesz rozciągnąć kolor w kierunku skroni, aby uzyskać wrażenie bardziej migdałowego wyglądu. Ten sam kolor możesz też rozetrzeć pędzelkiem wzdłuż dolnych rzęs. Uważaj, nie na wewnętrznej stronie powieki, ponieważ może to zwęzić spojrzenie.

Rozświetlaj kącik oka.

Jest to sposób na złapanie światła i wymazanie małego cienia pomiędzy powieką a nosem. Pozwala natychmiast rozjaśnić oczy. Możesz użyć pióra rozświetlającego, przeznaczonego do usuwania cieni za jednym pociągnięciem. Ale można też oszukać z cieniem do powiek. Lekko opalizująca kość słoniowa lub brzoskwinia, w zależności od odcienia Twojej skóry. Inną opcją jest rozświetlacz, który ma więcej blasku. W każdym przypadku należy trzymać rękę lekko. Wystarczy jedno dotknięcie, blendowanie pędzlem.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments