Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Poradnik Klienta

Zatrudnienie cudzoziemców (m.in. Ukraińców, Białorusinów, Gruzinów, Rosjan, Mołdawian) w Niemczech. Delegowanie pracowników spoza Unii do pozycji w innym kraju Unii Europejskiej. Polscy pracodawcy są nadzieja wysyłania do lekturze za granicą naszych pracowników jak jeszcze obywateli innych państw trzecich niebędących członkami Unii Europejskiej.

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Z uwagi na zajęcie lokalnym rynkiem pracy obywateli Ukrainy, zatem oni są najczęściej kierowanymi do lekturze za granicą cudzoziemcami przez naszych pracodawców.

Delegowanie jest odpowiednią formą wysłania człowieka do pozostałego kraju w celu czasowego pisania czynności w ostatnim terenie. Należy przy tym mieć, iż w pełnym momencie w którym pracownik wykonuje własną funkcję za granicą obowiązują stawki płacy według niemieckich przepisów (Mindestlohn) a minimalna cena od 1 stycznia 2019 roku ma 9,19 euro za godzinę pracy brutto dla pracownika delegowanego, przy czym w wielu branżach obowiązują wyższe stawki płacy minimalnej np. w sferze budowlanej. Aby oddelegować turystę ze wschodu do pozycji w Niemczech, wskazane jest kupienie wizy Vander Elst. Istnieje to wiza emitowana przez Ambasadę Niemiec w Warszawie. Traktat o działaniu Unii Europejskiej (TFUE) określa zasadę swobody świadczenia usług obejmującą prawo przedsiębiorstwa do produkcji naszych usług w innym państwie członkowski Unii Europejskiej. Przedsiębiorca na tej przyczynie może tymczasowo kierować naszych gości bez wymogów uzyskiwania dla nich oddzielnie pozwoleń na pozycję co było znaczenie gdyby pracownik samodzielnie chciał kupić zatrudnienie zdecydowanie w niemczech bez udziału Polskiego pracodawcy. Kraje członkowskie UE wprowadzają wewnętrzne przepisy, które regulują warunki i treści na jakich pracodawcy innych krajów UE mogą kierować naszych gości do pozycji w ich kraju.

Niemiecka wiza Vander Elst robiona jest w sensu tymczasowego świadczenia usług w Niemczech pracownika, którego do pozycji w Niemczech deleguje Polski pracodawca.

Samo uzyskanie wizy tworzy się ze spełnieniem kilku wymagań:

Obcokrajowiec musi zawierać zawartą umowę o rzecz lub zlecenie z Własnym pracodawcą, w kontaktu z tym wymaga istnieć ubezpieczony i podejmować minimum od miesiąca u pracodawcy, który decyduje delegować człowieka do pozycji w Niemczech. Musi w kontaktu z ostatnim legalnie leżeć na placu Polski, mieć uprawnienie na rzecz. Niezbędny jest dokument wydawany przez Nasz ZUS – zaświadczenie A1 poświadczające, że pracownik podlega Polskiemu ustawodawstwu w terenie zabezpieczenia publicznego a co istotne aby wystąpić po te fakty konieczne jest wcześniejsze udokumentowane zameldowanie w Polsce oraz uzyskanie Polskiego Certyfikatu Rezydencji Podatkowej, który określa świat w którym pracownik szacuje się z osiąganych dochodów.

Uzyskanie wszystkich tych dokumentów jest kilka tygodni również w wypadku braku konieczności uzupełniania braków dla uzyskania któregoś z niezbędnych dokumentów może zatrzymać się w ok. 4 tygodniach od okresu zatrudnienia pracownika w Polsce. Ten sezon jest jednocześnie niezbędny aby udowodnić, że praca w Niemczech nie jest typowym celem zatrudnienia pracownika i z razu po zatrudnieniu nie że on zostać legalnie wysłany za granicę. Pracownik zatrudniony jest na pewne w Polsce natomiast jego praca za granicą ma cel jedynie tymczasowy również w ramach swojej działalności w Polsce został wysyłany do tworzenia naszych celów na obszarze Niemiec okazjonalnie np. przez 3 miesiące. Wniosek o danie wizy Vander Elst należy po wcześniejszym zapisaniu się online złożyć w Ambasadzie Niemiec w Stolicy wraz z ceną 75 euro (równowartość w dobrych polskich). Agencja Work Holding za uwaga przy kompletowaniu i pisaniu wniosku otrzymuje z pracodawcy dodatkową stawkę za pomoc w wysokości 250 zł netto za jednego pracownika.

Organizacja Pracy Tymczasowej Work Holding, umożliwia Polskim pracodawcom uwaga we jakichkolwiek procedurach i aktywne kierowanie naszych gości do Służby w Niemczech. Nasza podporę jest kompleksowa – z efektywnej oraz silnej rekrutacji pracowników z krajów takich jak Ukraina, Białoruś, Gruzja, Mołdawia, Rosja czy Polska poprzez porady prawne oraz rada w załatwieniu wszystkich niezbędnych w toku delegowania pracowników dokumentów i wizy Vander Elst, aż po rozliczanie kadrowo księgowe.

Do sądzie należy dołączyć: dwa projekty w stylu niemieckim, aktualne fotografie biometryczne, paszport, udokumentowanie pobytu i pracy u pracodawcy, umowa pracodawcy z instytucją z drugiego państwa UE, zaświadczenie z firmy świadczącej usługi oraz dokument A1 oraz kartę EKUZ.

Pracodawca delegujący pracowników musi jeszcze zgłosić ten fakt w niemczech w innych pracach w relacji z wielu szczegółów, które sam mogą chcieć poszczególnego zgłoszenia:

Zollamt – Niemiecki Urząd Celny, na internetowym portalu zgłoszeniowym należy zgłosić delegowanych pracowników wielu dziedzin.

SOKA-Bau – Zgłaszamy pracowników branży budowlanej (oraz dotyczy elektryków). Niemiecka kasa urlopowa do jakiej należy także odprowadzać składkę na odpoczynek.

Finanzamt – Niemiecki Urząd Skarbowy, BG-Bau – ubezpieczyciel wypadkowy branży budowlanych, Deutsche Rentenversicherung – Ubezpieczenia Społeczne, Urząd meldunkowy (pracownicy leżący w niemczech ponad 3 miesiące podlegają meldunkowi)

Pracownik delegowany do pozycji w Niemczech podlega przepisom w zakresie płacy minimalnej według niemieckich przepisów Mindestlohn. Płaca minimalna dzieli się w relacji z części i np. ogólna cena to minimum 9,19 euro brutto za godzinę pracy jednak dla branży budowlanej obecne w relacji od kwalifikacji minimum 12,20 euro brutto za godzinę pracy. Niemieckie urzędy jak również same firmy do pozycji w jakich pracownicy są delegowani przykładają ogromną wagę do oceny czy pracownicy otrzymują płacę wspólną z niemieckimi przepisami. Na bieżąco badane są płatności wynagrodzenia, listy płac, godziny pracy oraz nawet polskie deklaracje podatkowe pracowników. Pewną cechę wypłaty dla pracownika można wypłacić przecież w organizacji ryczałtu czy diety zatem w tryb niepodlegającą opodatkowaniu.

Mimo zatrudnienia pracownika przez Polską firmę, pracownikowi delegowanemu przysługuje gwarancja warunków akcji oraz płacy minimalnej według przepisów kraju do jakiego stał delegowany, czyli tutaj Niemiec. Pracownikowi przysługuje także wypoczynek w kształcie wychodzącym z przepisów niemieckich.

Zachęcamy do konsultacji oraz współpracy zainteresowanych przedsiębiorców i też Niemieckie firmy zainteresowane pracownikami delegowanymi z Lokalnych spółek.

Źródło artykułu Praca dla Ukraińców w Niemczech

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments