Wkładki higieniczne – czy są zdrowe? Dlaczego warto je nosić?

Wkładki higieniczne – czy są zdrowe? Dlaczego warto je nosić?

Warto przeczytać

Zachowanie czystości okolic intymnych, uczucie świeżości – na tym zależy wielu kobietom. Czy wkładki higieniczne są dobrym rozwiązaniem? A może wręcz przeciwnie? Sprawdzamy, co warto o nich wiedzieć.

Wiele kobiet ma w swojej toalecie wkładki higieniczne i zakłada je każdego dnia, wierząc, że dzięki temu dbają o zdrowie i uczucie świeżości okolic intymnych. Czy mają rację? Niektóre panie przyznają, że ich brak stał się już dla nich dyskomfortem, ale też nie są przekonane, czy to tylko ich wyobrażenie, czy prawda.

Wkładki higieniczne – co to takiego?

Wkładki higieniczne to artykuł, który wkłada się bądź przykleja do bielizny. Przypominają swoim wyglądem cieniutką podpaskę, przez co są znacznie bardziej dyskretne, ale i mniej chłonne. Stworzone są z wysokiej jakości delikatnych tworzyw, które nie powinny wywoływać uczuleń. Na rynku dostępne są również wkładki higieniczne perfumowane, jednak te – z powodu substancji zapachowych – nie są polecane osobom o bardzo wrażliwej skórze.

Wkładki higieniczne idealnie sprawdzają się podczas upławów lub w przypadku kropelkowego popuszczania moczu, gwarantują wówczas suchość i świeżość. Nie są jednak na tyle chłonne, by mogły być stosowane podczas menstruacji.

Czy warto nosić wkładki higieniczne w trakcie infekcji?

Niektórzy obawiają się, że wkładki higieniczne noszone podczas infekcji mogą pogarszać sytuację z powodu ograniczenia dostępu powietrza. Z kolei ciepło i wilgotne środowisko ma być przyjazne rozwojowi drożdżaków i innych bakterii. Pojawiają się nawet informacje, że używanie wkładek może sprzyjać wystąpieniu infekcji dróg moczowych. Prawda czy mit? I tu prawda znajduje się pośrodku. Na pewno jednak wkładki higieniczne nie wywołują infekcji i są bezpieczne dla zdrowia, nie zwiększają ryzyka wystąpienia chorób. Do tego gwarantują uczucie świeżości, przez co kobieta może czuć się bardziej komfortowo w ciągu dnia. Warto jednak zadbać o przewiew okolic intymnych, więc codzienne stosowanie wkładek faktycznie nie jest wskazane, szczególnie jeśli nie zmagamy się z żadnymi infekcjami czy upławami. Używanie ich jednak co jakiś czas z pewnością nie będzie miało żadnych negatywnych skutków dla naszego zdrowia.

Wkładki higieniczne – jakie wybrać?

Kupując wkładki higieniczne warto zwracać uwagę, z czego zostały wykonane, powinny zawierać też unikalne formuły, które dodatkowo będą chroniły nasze okolice intymne. Lepiej zrezygnować ze wspomnianych wcześniej wkładek perfumowanych. Wkładki higieniczne mogą się też różnić między sobą stopniem chłonności, dlatego jeśli potrzebujemy większego zabezpieczenia, lepiej wybrać te z grubszą warstwą chłonną. Większe są też idealne na noc, w ciągu dnia ich noszenie może być mniej komfortowe. Inne są też wkładki dla mężczyzn, inne dla kobiet. Niektóre marki, np. TENA, oferują próbki wkładek higienicznych, które wysyłają zainteresowanym do przetestowania. To dobry pomysł, bowiem można przetestować kilka produktów przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie któregoś z nich.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments