W jakim celu Po co stomatolog dentysta zatruwa zęba?

W jakim celu dentysta zatruwa zęba?

Poradnik Klienta

Jeszcze do niedawna procedura zatrucia zęba była przeważnie przeprowadzana podczas leczenia kanałowego. Współcześnie zatruwanie zęba nie jest już wymagane do przeprowadzenia leczenia.

Po co dentysta zatruwa zęba?

W niektórych przypadkach zatrucie zęba jest konieczne do przeprowadzenia endodoncji. Gdy zakażony nerw jest źródłem bólu, stomatolog otwiera komorę zęba oraz dokonuje jego dewitalizacji, czyli potocznie zatrucia. Wprowadzenie trutki do komory zębowej powoduje obumarcie nerwów oraz tym samym zniwelowanie ogniska bólowego.

Kiedy zatruwa się ząb?

Ząb należy zatruć, ażeby pacjent nie odczuwał bólu podczas oczyszczania kanału. W sytuacji, kiedy nerw zęba jest już całkowicie martwy, zatrucie natomiast nie będzie konieczne.

Dewitalizacja to procedura, którą przeprowadza się podczas oczyszczaniu kanału, kiedy pacjent cały czas czuje ból. Jeżeli znieczulenie nie przynosi należytych wyników do zęba wprowadza się trutkę. Zatrucie można również przeprowadzić, kiedy pacjent z jakichś względów obawia się normalnego znieczulenia. Często wybiera się tą metodę zniwelowania bólu u małych dzieci, których zęby wymagają leczenia kanałowego.

Bezpieczeństwo

Do dewitalizacji zęba używany jest paraformaldehyd. To toksyczna substancja i nieprzyjazna dla organizmu ludzkiego. W przypadku poprawnie przeprowadzonego zabiegu związek chemiczny nie powinien posiadać wpływu na pozostałe części ciała. Jednak w badaniach ,które zostały przeprowadzone na pacjentach obecność tej substancji jest widoczna w nerkach, płucach, węzłach chłonnych oraz mózgu. Szczególnie niebezpieczna jest sytuacja, kiedy trutka ta wydostanie się z wnętrza zęba oraz dostanie się do układu pokarmowego.https://www.ionicwhite.pl/

 

Zobacz jak można wybielić zęby bez dentysty ionic white

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments