lekarz, ginekolog, ciąża, zdrowie

W jaki sposób ginekolog sprawdza ciążę?

Zdrowie Zdrowie i medycyna zdrowie i uroda

Z chwilą, kiedy dziewczyna potwierdzi u lekarza ginekologa swój błogosławiony stan, może wejść pod jego profesjonalną opiekę. Kontrolowanie przebiegu całej ciąży daje bezpieczeństwo mamie oraz dziecku, które jest jeszcze nienarodzone.


Jak lekarz ginekolog sprawdza ciążę?

Im szybciej będziesz pod opieką lekarza ginekologa tym dla Ciebie lepiej. Poprzez to, jeśli podejrzewasz u siebie ciąże nie zwlekaj z wizytą u ginekologa. Po potwierdzeniu ciąży – przez badanie USG – lekarz kieruje pacjentkę na dodatkowe badania. Wśród takich badań znajdują się:
* oznaczenie czynnika Rh, które umożliwia wykluczyć konflikt serologiczny,
* badanie krwi oraz badanie moczu,
* stężenie glukozy we krwi,
* przeciwciała odpornościowe,
* badanie cytologiczne,
* badanie czystości pochwy,
* badanie w kierunku toksoplazmozy,
* badanie w kierunku różyczki,
* badanie HIV oraz HCV,
* określenie czynnika WR.

W pierwszym trymestrze ciąży bardzo ważne są systematyczne wizyty u ginekologa oraz wszystkie badania, które pozwalają nam sprawdzić, czy aby na pewno zarodek prawidłowo się rozwija. Pośród tych, które przyszła mama musi obowiązkowo wykonać znajdują się:
* morfologia,
* badanie moczu,
* cytologia oraz badanie bakteriologiczne,
* badanie na przeciwciała anty-D.

Po 20 tygodniu ciąży trzeba przeprowadzić testy na cukrzycę ciążową, która nieleczona prowadzić może do uszkodzeń płodu. W przypadku kiedy zostanie ona stwierdzona matka obowiązkowo musi być pod stałą opieką lekarza oraz diabetologa. Po 40 tygodniu ciąży przyszła mama musi dodatkowo wykonać badanie KTG. Przed wyznaczonym terminem porodu wykonuje się także jednorazowo badanie USG. Po 41 tygodniu ciąży matka otrzymać może skierowanie od ginekologa do pozostania w szpitalu do rozwiązania.

zobacz koniecznie temat tabletki na powiększenie biustu

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments