Czy likwidacja przebarwień na twarzy jest możliwa? Czy taki zabieg jest bolesny? Ilu sesji potrzeba, aby osiągnąć zamierzony efekt? Jak dużo to kosztuje? Czy jest to bezpieczne? Te i inne pytania zadają sobie codziennie osoby, których dotyka problem nieestetycznych plam na twarzy. Odpowiedzi na nie udzielają eksperci z kliniki Medbeauty doktora Andrzeja Kępy w Świdnicy, gdzie wykonywany jest zabieg laserowej likwidacji przebarwień
Spis Treści
Czy da się usunąć przebarwienia na twarzy?
W zależności od rodzaju zmiany skórnej, specjaliści proponują leczenie różnymi metodami. Usuwanie przebarwień na twarzy najlepiej jest wykonywać przy pomocy lasera SkyWalker, który stanowi innowacyjne urządzenie do laseroterapii. Emituje fale laserowe o 4 różnych długościach i działa w aż 14 trybach, dzięki czemu możliwe jest dostosowywanie jego mocy do potrzeb indywidualnego pacjenta. Efekty zabiegu usuwania przebarwień laserem są widoczne już po pierwszej sesji. Niekiedy to wystarcza, aby trwale pozbyć się nieestetycznych plam na twarzy, jednak równie często pełna kuracja obejmuje poddanie się terapii kilkukrotnie. Cena zabiegu jest uzależniona od wielu czynników, między innymi od rozległości zmiany skórnej, którą chcemy usunąć.
SkyWalker jest skuteczny nie tylko w walce z przebarwieniami i odbarwieniami skóry, ale także w przypadku innych, niekorzystnych wizualnie zmian na ciele. Laser tego typu wykorzystuje się także do usuwania niechcianych tatuaży (m.in. makijażu permanentnego), trwałej epilacji, redukowania rozstępów i blizn, usuwania brodawek czy też leczenia trądziku różowatego. Przy pomocy SkyWalkera wykonuje się również zabiegi typu anti-aging, mające na celu poprawienie napięcia i ukrwienia skóry.
Czy laserowe usuwanie przebarwień jest bezpieczne?
Laseroterapia w klinice Medbeauty w Świdnicy jest całkowicie bezpieczna dla pacjenta pod warunkiem zachowania odpowiednich środków ostrożności. Skóra mająca zostać poddana działaniu lasera nie może być uprzednio opalana ani narażona na poparzenie słoneczne. Istnieje także szereg przeciwwskazań do wykonania tego typu zabiegu. Są nimi m.in.:
- aktywne infekcje skóry,
- nieustabilizowana cukrzyca,
- epilepsja,
- bielactwo,
- łuszczyca,
- żółtaczka typu B i C,
- ciąża i karmienie piersią,
- przyjmowanie leków fotouczulających.
Pacjent przygotowujący się do laserowego usuwania przebarwień nie powinien spożywać alkoholu co najmniej 24 godziny przed jego wykonaniem. Do przeciwwskazań należy również stosowanie kremów z retinolem oraz wykonywanie peelingów do 4 tygodni przed planowanym zabiegiem.
Gdzie można bezpiecznie i bezboleśnie wykonać zabieg laserowego usuwania przebarwień?
Zależy to od preferencji pacjenta, jednak zalecane jest wybieranie gabinetów medycyny estetycznej. W przeciwieństwie do salonów kosmetycznych zatrudniają one wykwalifikowaną kadrę lekarzy – absolwentów studiów medycznych – którzy posiadają szerokie doświadczenie w leczeniu różnych schorzeń.
Laserowa likwidacja przebarwień nie jest zabiegiem w pełni bezbolesnym, jednak jest całkowicie bezpieczna. W przypadku pacjentów charakteryzujących się bardzo niską odpornością na ból, możliwe jest podanie miejscowego znieczulenia, które łagodzi efekty kontaktu skóry z wiązką laserową. W większości przypadków nie ma jednak takiej konieczności, ponieważ najnowocześniejsze urządzenia typu SkyWalker emitują ultrakrótkie impulsy, które zmniejszają do minimum czas ekspozycji żywych tkanek na działanie lasera. Dzięki temu nieprzyjemne uczucie podczas zabiegu jest znacznie mniej intensywne i zdecydowanie krócej trwa. Okres rekonwalescencji wynosi do 24 godzin – w tym czasie znikają ewentualne obrzęki i zaczerwienienia.