Sposób na dobry sen

Sposób na dobry sen

Warto przeczytać

Dobry, zdrowy sen to recepta na udany i pełen energii dzień. Przesypiamy około 1/3 całego życia. Sen jest potrzebny do regeneracji organizmu i prawidłowego jego funkcjonowania.

 

Sposób na dobry sen

Komfort snu zależy od wielu czynników. Przed snem należy odpowiednio się wyciszyć, spać w wygodnym łóżku, na odpowiednim materacu i dobrze dobranej poduszce.

Wybieramy łóżko

Jeśli chodzi o materiały, z jakich robione są łóżka, to rynek meblarski oferuje duży wybór: drewno, materiały drewnopodobne, łóżka tapicerowane. Spośród tapicerowanych możemy wybrać łóżko materiałowe, skórzane czy z materiałów skóropodobnych. Ważny jest jednak przede wszystkim rozmiar łózka. Jeżeli łóżko ma być jednoosobowe, to powinno mieć rozmiar przynajmniej 90/200 lub 120/200. Łóżka dwuosobowe zaczynają się od rozmiaru 160/200.

Jaki materac?

Materac to jeden z ważniejszych elementów, zapewniających zdrowy sen. Jego wybór zależy od osobistych preferencji klienta. Materace cechują się różnym stopniem twardości i różnym wypełnieniem. Tak więc możemy wybrać pomiędzy materacem piankowym, kieszeniowym czy hybrydowym. W każdej z tych kategorii znajdziemy po kilka rodzajów materacy. Warto więc przed zakupem materaca zapoznać się z ofertą, a w razie wątpliwości poprosić o pomoc specjalistę, bowiem zakup ten wiąże się z dosyć dużym wydatkiem.

Kołdra i poduszki

Kołdrę i poduszki do sypialni możemy kupić zarówno w kompletach, jak i osobno. Wśród kołder mamy ogromny wybór jeśli chodzi o wypełnienie i materiał wierzchni. Możemy kupić kołdry letnie, zimowe, całoroczne, z wypełnieniem naturalnym lub syntetycznym. Dostępne są również specjalne kołdry dla alergików. Wybór kołdry to sprawa indywidualna. Należy pamiętać, że kołdra powinna być większa niż łóżko. Wybór poduszki do spania to również bardzo ważny aspekt dobrego wypoczynku. Źle dobrana poduszka sprawia, że po przebudzeniu możemy czuć ból, dyskomfort i ogólne zmęczenie. Rozmiar, kształt, twardość i wypełnienie poduszki to cechy, na które warto zwrócić uwagę przy jej zakupie.

Ostatni szlif, czyli bielizna pościelowa

Kiedy mamy już łóżko z odpowiednim materacem, kołdrą i poduszkami, pozostaje wybrać bieliznę pościelową i wszelkie dodatki. Aby nasza sypialnia, czyli miejsce, w którym odpoczywamy i regenerujemy siły, spełniała wszelkie nasze oczekiwania, musimy zadbać nie tylko o jej wygodę i komfort, ale również o estetyczny i miły wygląd. Bielizna pościelowa to ten element, który nada naszej sypialni charakter. Różnorodność materiałów, kolorów i wzorów zaspokoi oczekiwania każdego. Ważne są również dodatki, czyli ozdobne poduchy czy narzuta na łóżko.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments