Skuteczne sposoby na złagodzenie napięcia przedmiesiączkowego

Skuteczne sposoby na złagodzenie napięcia przedmiesiączkowego

Warto przeczytać

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego, to ponad trzysta symptomów – psychicznych oraz somatycznych – które towarzyszą kobietom podczas najtrudniejszych w miesiącu dni, czyli okresu. Do najpopularniejszych należą przede wszystkim drażliwość, nieuzasadniony lęk, smutek, płaczliwość, nadwrażliwość piersi, problemy jelitowe oraz skórne czy ogólne zmęczenie. Jak poradzić sobie w tych bez wątpienia mało komfortowych chwilach? Istnieje wiele domowych sposobów na wszystko to, co dodatkowo niesie za sobą menstruacja i warto o tym wiedzieć. Objawy, o których mowa, występują zwykle około tydzień przed spodziewaną miesiączką i przeważnie ustępują, kiedy się pojawi.

Domowe sposoby na napięcie przedmiesiączkowe

Pierwszym ze sposobów jest chmiel, który doskonale zwalcza bezsenność, będącą częstym symptomem związanym z PMS. Innym specyfikiem, tym razem pozwalającym zwalczyć drażliwość, jest melisa, zastępowana często przez również skuteczny kozłek lekarski. W stanach depresyjnych doskonale sprawdzi się dziurawiec zwyczajny, z kolei wzdęciom zapobiegnie koper włoski. Ważne w tych trudnych i męczących – zarówno psychicznie, jak i fizycznie – dniach jest zrelaksowanie się, dlatego świetnym sposobem na zapewnienie sobie uczucia komfortu jest kąpiel rozluźniająca na bazie wywaru z róży, rumianku oraz chmielu.

Jak zapewnić sobie uczucie komfortu w trudnym czasie, jakim jest miesiączka?

Na komfort kobiety w tych dniach wpływają również dobrze dobrane środki higieniczne, wśród których znajdują się niezwykle skuteczne, łatwe w aplikacji oraz pozwalających na swobodę ruchu w każdej sytuacji tampony O.B. Wśród szerokiego wyboru produktów każda kobieta z pewnością znajdzie odpowiedni dla siebie wariant. Przygotowane przez markę propozycje obejmują zarówno tampony przeznaczone do użytku nocą, jak i w ciągu dnia. Doskonałym rozwiązaniem skierowanym do niedoświadczonych kobiet, które dopiero zaczynają użytkować tampony, są wersje z aplikatorem, umożliwiające bezproblemową aplikację. Zachęcamy do poznania wszystkich dostępnych w ramach oferty opcji: www.myob.pl

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments