PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Piasek Kwarcowy Golczewo

Zachodniopomorskie

Nie od dziś wiadomo, że proste, a przy tym wspólne z naturą wyjścia są najlepsze. Piasek jest zwykłym surowcem, który szuka wielkie zastosowanie, nie dopiero w budownictwie. Należy podkreślić, że w Polsce dostają się naprawdę spore złoża tego kruszcu, szczególnie zaś piasku kwarcowego. Jest to nic dziwnego jak rozdrobniona skała osadowa, najczęściej pochodzenia jurajskiego, kredowego oraz trzecio- i czwartorzędowego.

Piasek Kwarcowy Sławno

WŁAŚCIWOŚCI PIASKU KWARCOWEGO

Wyróżnikiem piasku kwarcowego jest jego ulubiona wytrzymałość – więc nie piaski wulkaniczne czy węglowe, ale tak kwarcowy odznacza się najwyższą wytrzymałością na działanie takich elementów jak chemikalia czy uszkodzenia mechaniczne. Warto wspomnieć, że z piasku kwarcowego tworzy się po dziś dzień nie tylko szkło, ale i zaprawy murarskie i beton, które są składowymi naszych ścian.

PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Otrzymuje się spośród niego przy tworzeniu twardych podłoży – domowych podłóg, boisk, lub nawet dróg. Razem jest zatem przedmiot na końcu popularny i tani, że zużywa się go oraz do produkcji zlewozmywaków, blatów kuchennych czy płytek ceramicznych.

Piasek Kwarcowy Sławno

SZCZEGÓLNE WALORY

Bardzo wielką popularność zaczyna zyskiwać piasek kwarcowy kolorowy. Rozpocznijmy od tego, że uznanie otrzymałeś nie tylko na terenie budownictwa, ale i dekoratorstwa. Obecnie barwiony piasek traktowany jest do robienia takich dekoracji jak świece, kompozycje kwiatowe w flakonach i kielichach, akwaria, lub nawet w budowaniu biżuterii i oryginalnych zastaw stołowych, szkła czy opakowań. Różne kolory piasku kwarcowego przedstawiają się połączyć w dobre kombinacje, dzięki czemu znajdzie się on w niemalże każdej stylistyce i dojdzie w formaty najwybredniejszych.

zobacz sklep reklamowy

Piasek Kwarcowy Sławno

PIASEK KWARCOWY W TWOIM DOMU

Kiedy teraz zostało wspomniane, piasek kwarcowy odznacza się wyjątkową trwałością i dlatego dobrze kształtuje się do podłóg. Aby stworzyć idealną mieszankę, nadajemy go do żywicy epoksydowej (lub poliuretanowej) – taka podłoga będzie nie tylko wytrzymała, ale i antypoślizgowa za sprawą mieszanki żywicy i kruszywa. Mieszankę tą wykorzystuje się również do pokrycia szczebli drabiny bądź schodów.

Piasek Kwarcowy Sławno

Ciekawym zastosowaniem piasku kwarcowego są tynki mozaikowe (kamyczkowe) – cienkie, ale jednocześnie nieprzepuszczające wilgoci, są odporne na kurz i warunki atmosferyczne. Za rzeczą tych dokładnie zalet ważna je kojarzyć także we wnętrzach, kiedy i do zabezpieczenia warstw zewnętrznych budynków. Tynki mozaikowe znane są w sferze nie ale ze znanego wielkiego zastosowania, ale i dużych możliwości oryginalnych i modeli kolorystycznych.

Dzięki barwieniu piasku kwarcowego możemy uzyskać wiele nowych opcji kolorystycznych, zmieniając tym jedynym posadzkę do lokalnych próśb i przekonań o tymże jako powinno wyglądać dane pomieszczenie. Nie pozostawiajmy, że jakąś spośród ważniejszych przestrzeni jest również ogród – tu również piasek kwarcowy kolorowy znajdzie swe wielkie zastosowanie – jako kruszywo do posypywania ścieżek, czy tworzenia książce i kwietników.

źródło artykułu jest PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Piasek Kwarcowy Sławno

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments