Olej MCT vs olej kokosowy

Olej mct Barlinek

Zachodniopomorskie

Często słyszymy, że oleje są złe i powinien ich unikać, aby zdrowo żyć. Takie stwierdzenia wprowadzają pracowników w błąd, gdyż w obawie przed niekorzystnym pomysłem na zdrowie – są tacy, którzy tych tłuszczy unikają. Owszem, są takie, które szkodzą i dokładnie całkiem wyeliminować je z diety, ale są te takie, które są wręcz niezbędne, aby organizm mógł skutecznie funkcjonować. Do tych idealnych tłuszczów uznają się między innymi tłuszcze MCT.

Olej mct Tuczno

Co zatem są tłuszcze MCT?

burneo
burneo

MCT to średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe o krótkich łańcuchach węglowych. Mają znacznie wiele zdrowotnych właściwości, a pierwszym ich pochodzeniem jest olej kokosowy oraz nabiał. Tłuszcze MCT są o znacznie łatwiej przyswajanie oraz wchłanianie przez system, dlatego nie są do ostatniego konieczne enzymy takie jak żółć czy lipaza. Średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe są wchłanianie do naczyń krwionośnych, bezpośrednio z przeowdu pokarmowego. Najnowsze badania pokazują, że tłuszcze te mogą wpłynąć na redukcję tkanki tłuszczowej, a tak chętnie sięgają po nie sportowcy a ludzie, którzy planują zgubić zbędne kilogramy. Więcej o tłuszczach MTC przeczytasz w artykule.

zobacz również tabletki na odchudzanie

Olej MCT – co zatem jest i jakie ma stronie?

Jest pochodną oleju kokosowego, ale zawiera o dużo dużo kwasu C6 (kapronowego lub heksanowego), który już przeobraża się w działalność oraz kwasu C8 (kaprylowego), który tworzy wpływanie na układ trawienny oraz dostarcza energię.

Dlatego obraz ten jest mocno znany wśród sportowców, dlatego nie tylko zachęca do robienia, ale również pomaga redukować tkankę tłuszczową. Zatem nie jedyne właściwości oleju MCT. Dzięki naszym wadom działa dużo na jelita, oczyszczając je z drugich toksyn oraz bakterii, i nawet grzybów i pasożytów. Jest więcej dobry w działaniu niektórych chorób np. choroby wątroby, epilepsji czy syndromu krótkiego jelita. Podnosi i odporność organizmu, dlatego dawkowany w podobnych proporcjach, będzie trwałym uzupełnieniem diety nie tylko sportowców, jednak każdego spośród nas.

Olej kokosowy – co zatem stanowi? Jego własności i zalecie

Olej kokosowy stanowi mocno atrakcyjny w ubiegłych latach, i na element jego właściwości powstało wiele publikacji. Chętnie polecany istnieje nie właśnie w kuchni, ale te do pielęgnacji ciała oraz włosów. Wśród lekarzy odpowiedzenia na jego motyw są podzielone. Jaki faktycznie stanowi tenże ogromny olej? Jest obfity w tłuszcze MCT, które jak teraz dużo zostało wspomniane, mają więcej dobrych stronie dla naszego systemu. W oleju kokosowym stanowi ich ok 68%, i pytania nie wykazały, aby średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe były zły pomysł na nasz układ.

Zobacz również pożyczka bez big

Czym się sugerować kupując olej koksowy? Najlepiej wybrać olej nierafinowany lub typu Virgin, dlatego nie traci on wtedy swoich wartości ani witamin. Pamiętajmy, że nieprzetworzony olej koksowy jest metody, i wartość to nawet kilkadziesiąt złotych za słoik. To, co możemy zyskać w poszczególnych sklepach za bardzo niską cenę, to olej, który stał przetworzony również nie zostało w nim nic spośród jego drogich właściwości. Jeśli zależysz poczytać dużo na problem oleju kokosowego, spojrzyj na stronę.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments