Objawy reakcji alergicznej organizmu i właściwości poduszek antyalergicznych

Objawy reakcji alergicznej organizmu i właściwości poduszek antyalergicznych

Warto przeczytać

Czym jest poduszka antyalergiczna ?

Reakcje alergiczne są powszechne u osób m.in. o wrażliwej skórze. Aby nie dopuścić do reakcji alergicznej, warto zastosować poduszkę antyalergiczną. Eksperci zalecają stosowanie antyalergicznej poduszki, aby Twoja skóra nie miała kontaktu z materiałami znajdującymi się w zwykłych poduszkach. Poszewka na poduszkę antyalergiczną może być wykonana w 100% z jedwabiu, ponieważ jest przewiewna, miękka i wygodna. Dzięki właściwością hipoalergicznym nie wywołuje reakcji alergicznych i zapobiega wpływaniu alergenów na drogi oddechowe podczas snu. Poduszka antyalergiczna to krótko mówiąc wybawienie dla każdego alergika !

Jakie są oznaki i objawy reakcji alergicznej?

Oznaki i objawy reakcji alergicznej różnią się w zależności od rodzaju alergenu. Najczęstsze reakcje alergiczne to pokrzywka, świszczący oddech, obrzęk warg, języka lub gardła. Poniżej przedstawiamy niektóre oznaki i objawy reakcji alergicznej:

  • kichanie

  • Swędząca skóra

Swędząca skóra jest najczęstszą przyczyną wizyt u lekarza. Swędzenie może być spowodowane różnymi czynnikami, ale jedną z głównych przyczyn jest nadmierna suchość. Suchość może wynikać z niedostatecznego nawilżenia czy także nadmiernego mycia rąk, noszenia zbyt grubego makijażu lub używanie produktów, które mają w składzie dużo alkoholu.

  • Katar alergiczny

Alergiczny nieżyt nosa jest powszechnym schorzeniem środowiskowym, którego doświadcza wiele osób. Można ją uznać za reakcję alergiczną błony śluzowej nosa, wywołaną przez substancje unoszące się w powietrzu, takie jak pyłki, roztocza lub sierść zwierząt.

  • Obrzęk lub opuchlizna wokół oczu lub twarzy

Obrzęk lub opuchlizna wokół oczu lub twarzy jest częstym objawem wielu schorzeń, w tym alergii, infekcji i skutków ubocznych leków. Jeśli odczuwasz obrzęk lub opuchliznę wokół oczu lub twarzy, pamiętaj, że może to nie być poważne i powinno ustąpić samoistnie po odstawieniu alergenu, natomiast warto skonsultować się z dermatologiem.

  • Duszność

Duszność to termin opisujący trudności w oddychaniu. Duszność może mieć wiele przyczyn, takich jak infekcja dróg oddechowych, astma, palenie tytoniu. Objawy obejmują trudności w oddychaniu lub uczucie duszności, świszczący oddech, ucisk w klatce piersiowej i towarzyszący kaszel.

  • Swędzenie gardła lub uszu, alergia

Czasami swędzenie gardła i/lub uszu może być oznaką reakcji alergicznej. Organizm próbuje usunąć z ciała coś, co mu się nie podoba. Istnieje wiele różnych alergenów, w tym pyłki, roztocza, sierść zwierząt domowych, dym, produkty mleczne i żywność. Ważne jest, aby zawsze zdawać sobie sprawę z tego, na co twoje ciało może być uczulone, gdy doświadczasz jakichkolwiek objawów.

  • Pokrzywka

Pokrzywka to swędząca wysypka, która pojawia się jako czerwone, wypukłe guzki i pręgi na skórze. Może również rozwinąć się w intensywną wysypkę z uczuciem pieczenia. Najczęściej jest to spowodowane kontaktem z alergenem, takim jak trujący bluszcz, nikiel lub pyłki roślin. Reakcja organizmu jest odpowiedzią na alergen i wyjątkowo może być bolesna, ponieważ organizm uwalnia histaminę.

  • Nudności i wymioty, alergia pokarmowa

Trudno powiedzieć, co może powodować Twoje negatywne uczucia i objawy, takie jak nudności lub wymioty podczas spożywania posiłki lub chwile po. Najbardziej prawdopodobnymi winowajcami są alergie pokarmowe, takie jak anafilaksja, reaktywność krzyżowa i nietolerancja.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments