Niezbędnik do obróbki metalu – giętarki, wiertarki i szlifierki tarczowe

Niezbędnik do obróbki metalu – giętarki, wiertarki i szlifierki tarczowe

Warto przeczytać

Obróbka metali należy do tych procesów, które z powodzeniem można wykonywać zarówno w przydomowym warsztacie jak i w profesjonalnym zakładzie produkcyjnym. Elementy metalowe takie jak profile czy rury wymagają skutecznych, mocnych i bezawaryjnych urządzeń, które powinny znaleźć się w każdym warsztacie. Obok przecinarek, frezarko-wiertarek, i różnego rodzaju maszyn do gięcia blachy lub dużych odcinków metalu, warto postawić również na jakościowe szlifierki tarczowe, które mogą służyć jako ostrzałki do wierteł. Szlifierki stołowe do metalu to bardzo uniwersalne urządzenia, które na pewno przydadzą się w zakładach, gdzie regularnie odbywa się wiercenie.

Szlifierki tarczowe i jak ich używać

Wiercenie otworów wymaga dobrych wierteł, które są odporne na wysokie przeciążenia i temperatury. Jednak nawet najlepsze z wierteł na nic się nie zdadzą, jeśli nie będą dobrze naostrzone. By dobrze zadbać o paletę wierteł w warsztacie, dobrym pomysłem jest instalacjach takich urządzeń jak szlifierki stołowe do metalu. Mogą one służyć właśnie jako ostrzałki do wierteł, albowiem dzięki zamocowaniu ich na blacie lub stole posiadają dobrą stabilność niezbędną do małych poprawek detalicznych. Szlifierki tarczowe przydają się również w procesach wykańczania powierzchni.

Jak zadbać o ostrzałki do wierteł?

By wynik szlifowania ostrzałką był najwyższej jakości należy dobrze zadbać o powierzchnię szlifierską, czyli tarczę. Musi być ona regularnie obrabiana diamentem, by utrzymać swoje doskonałe właściwości. Dzięki takim zabiegom zarówno szlifierki tarczowe jak i wiertła pozostaną w stanie idealnym.

Szlifierki tarczowe a bezpieczeństwo

Decydując się na zakup szlifierki tarczowej, swoją uwagę zwracać należy nie tylko na jej parametry techniczne, ale również na to jakie oferują one systemy bezpieczeństwa. Jakościowe szlifierki stołowe do metalu powinny być wyposażone w niezbędne osłony, które zapewniają bezpieczeństwo zarówno operatorowi maszyny jak i wszystkim osobom postronnym, które mogą przebywać w jej zasięgu. W zestawie wraz ze szlifierką powinna znajdować się zarówno osłona przeciwiskrowa jak i osłona do ochrony oczu, bowiem to ten organ jest szczególnie narażony na niebezpieczeństwo w czasie operowania urządzeniami takimi jak szlifierki tarczowe. Bardzo ważny jest również zestaw wyłączników awaryjnych, który dodatkowo zwiększa ochronę w razie ewentualnego wypadku.

Niezbędnik do obróbki metalu – giętarki, wiertarki i szlifierki tarczowe

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments