Nauka tańca towarzyskiego - od czego zacząć?

Nauka tańca towarzyskiego – od czego zacząć?

Polecne i promocje

Każdy czas jest dobry na to, by zacząć się ruszać! Nawet jeśli nie jesteś już nastolatkiem, nauka tańca towarzyskiego może być wspaniałą rozrywką. Dzięki lekcjom pod okiem doświadczonego instruktora nie tylko nabierzesz pewności na parkiecie i poznasz różnorodne kroki taneczne, ale także zyskasz kondycję i uwolnisz endorfiny na kilka następnych dni.

Dlaczego warto uczyć się tańca towarzyskiego?

Jeżeli lekcje w szkole tańca to dla Ciebie nowość, z pewnością zastanawiasz się, jaki kurs będzie najlepszy na początek. Dzisiaj mamy do wyboru bardzo wiele różnych rodzajów zajęć, w tym hip hop, dance hall, taniec współczesny, jazz, salsation, zumbę a nawet taniec na rurze. W przypadku osób, które nie lubią monotonii, najlepiej sprawdzi się nauka tańca towarzyskiego. Kurs obejmuje tańce standardowe, takie jak walc angielski i wiedeński, tango, jak również tańce latynoamerykańskie (samba, cha-cha, rumba itp.) oraz użytkowe (np. salsa, twist, rock&roll).

Jaki rodzaj kursu wybrać?

Rozpoczynając naukę tańca towarzyskiego do wyboru masz dwa rodzaje kursów: indywidualne oraz grupowe. Jeżeli nigdy nie tańczyłeś, kilka sesji indywidualnych może pomóc Ci w zapoznaniu się ze specyfiką zajęć. Jeśli nie obawiasz się spotkań z innymi i nie krępujesz się obecności innych, od razu wybierz zajęcia grupowe. Oprócz nauki tańca lekcje z innymi kursantami, to wspaniała okazja, by znakomicie się bawić i poznać nowych ludzi. Ta forma jest również zdecydowanie tańsza.

Szkoła do nauki tańca towarzyskiego – czym się kierować przy zapisie na zajęcia?

Jeśli chcesz być zadowolony z zajęć i szybko zauważyć efekty lekcji, nie zapisuj się do pierwszej lepszej szkoły tańca. Wypytaj znajomych, czy uczestniczyli w podobnych kursach i czy mogą polecić miejsce do nauki tańca towarzyskiego. Jeśli nie, poszukiwania przenieś do internetu. Sprawdź opinie o miejscach, które Cię interesują, a także ceny kursów i godziny zajęć.

Zwróć uwagę na liczebność grupy. Jeżeli szkoła oferuje kurs dla kilkudziesięciu osób na raz, może okazać się, że instruktor nie będzie w stanie na bieżąco dawać każdemu rad i zwracać uwagi na błędy.

Nauka tańca towarzyskiego a brak partnera

Kursy tańca towarzyskiego mają to do siebie, że przez dużą ilość czasu obejmują naukę w parach. Oczywiście najlepiej jeśli na zajęcia zapiszesz się razem z partnerem – nie będziesz wówczas martwić się o to, z kim będziesz tańczyć. Jeżeli jednak nie znasz nikogo, kto razem z Tobą chciałby rozpocząć kurs, nic straconego. Wiele szkół oferuje naukę tańca towarzyskiego dla singli. Podczas takich zajęć samotni uczestnicy łączą się w pary. Jest to okazja, by tańczyć z różnymi osobami i nabrać elastyczności.

Jak przygotować się do pierwszej lekcji?

Przed pierwszą lekcją w szkole tańca przygotuj odpowiednie ubrania oraz obuwie. Strój musi być luźny i nie może krępować ruchów. Na początek świetnie sprawdzą się legginsy lub krótkie spodenki i sportowy t-shirt. Jeśli chodzi o buty, to najlepszym wyborem będą wygodne adidasy. Oczywiście, istnieją specjalne buty taneczne, ale na początku przygody z nauką tańca towarzyskiego nie są one konieczne. Na trening zabierz ze sobą butelkę wody oraz dobry humor!

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments