Na czym polega proces modelowania sylwetki, jak przeprowadzić go skutecznie?

Na czym polega proces modelowania sylwetki, jak przeprowadzić go skutecznie?

Warto przeczytać

W wielu przypadkach, mimo regularnego uprawiania sportu oraz stosowania diety, osiągniecie wymarzonej sylwetki nie jest możliwe. Problemem okazuje się miejscowe nagrodzenie tkanki tłuszczowej, która może być wyjątkowo trudna do usunięcia tradycyjnymi metodami. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą specjalistyczne zabiegi medycyny estetycznej, pozwalające na wymodelowanie sylwetki poprzez jej odpowiednie wyszczuplenie, zredukowanie cellulitu oraz przywrócenie utraconej jędrności skóry.

Modelowanie sylwetki

Proces modelowania sylwetki polega na usuwaniu niepożądanych komórek tłuszczowych, które gromadzą się w tkance podskórnej. Ich wyeliminowanie wymaga zastosowania różnych specjalistycznych metod, wykazujących trwałe efekty przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa pacjenta. Do zalet nowoczesnych zabiegów medycyny estetycznej należy brak konieczności zastosowania skalpela, a także stosunkowo krótka rekonwalescencja i możliwość szybkiego powrotu do codziennych aktywności. Procedury te przeprowadzane są przede wszystkim w najbardziej newralgicznych partiach ciała, takich jak pośladki, uda, plecy oraz brzuch. Poza redukcją miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej, umiejętnie wykonane modelowanie sylwetki pozwala też na usunięcie rozstępów, obrzęków, zmarszczek i cellulitu, ujędrnianie skóry oraz stymulację mięśni.

Na czym polega proces modelowania sylwetki, jak przeprowadzić go skutecznie?

Modelowanie sylwetki falą uderzeniową

Jednym z najskuteczniejszych zabiegów modelujących sylwetkę jest zastosowanie fali uderzeniowej, czyli fali akustycznej o odpowiednio wysokiej częstotliwości. Jej celem jest przeniesienie energii specjalną sondą w wybrany obszar w krótkim czasie narastania, a następnie wyzwolenie jej za sprawą skompresowanego powietrza do aplikatora. Powstała w ten sposób fala uderzeniowa rozchodzi się po wybranej partii ciała w sposób promienisty lub skoncentrowany, penetrując ją na głębokości uzależnionej od ciśnienia, przekaźnika, częstotliwości czy zdolności danych tkanek do absorpcji. Właściwości te wykorzystywane są w medycynie estetycznej podczas zabiegu Storz Medical, który posiada w swojej ofercie klinika Anlaya. Fala akustyczna dociera w określone obszary ciała, co prowadzi do miejscowego rozluźnienia tkanki łącznej, zredukowania tkanki tłuszczowej oraz poprawy jędrności skóry.

Przebieg modelowania sylwetki zabiegiem Storz Medical

Fala uderzeniowa Storz Medical to procedura bezbolesna i bezpieczna, dzięki czemu nie wymaga znieczulenia. Przed zabiegiem konieczne jest jedynie odbycie konsultacji ze specjalistą, w trakcie której pacjent może uzyskać odpowiedzi na wszystkie pytania i rozwiać swoje wątpliwości. Procedura polega na nałożeniu na wybrane partie ciała żelu przewodzącego, ułatwiającego wnikanie fali uderzeniowej w głębsze warstwy skóry. Do pokrytych nim obszarów przykładana jest głowica aparatu, a sam zabieg trwa ok. 40-50 minut w zależności od powierzchni poddawanej modelowaniu. Z cennikiem oferowanym przez klinikę Anlaya można się zapoznać na tej stronie: https://anlaya.pl/pricelist/461-fale-uderzeniowa-storz-medic/. W zależności od stopnia zaawansowania oraz rodzaju problemu, zalecane jest wykonanie do 12 zabiegów w tygodniowych odstępach.

Na czym polega proces modelowania sylwetki, jak przeprowadzić go skutecznie?

Efekty modelowania sylwetki

Efekty zastosowania metody Storz Medical zauważyć można po upływie ok. trzech miesięcy. Redukcja cellulitu falą uderzeniową nie wywołuje efektów ubocznych, jednak po jej zakończeniu na skórze mogą się pojawić szybko znikające siniaki i zaczerwienienia. Po zabiegu pacjent może wrócić do codziennych aktywności, a jedynym zaleceniem jest regularne przyjmowanie wody. Efektywność tej metody w dużym stopniu wynika z faktu, że fala uderzeniowa wnika w głąb skóry i zwiększa przepuszczalność błon komórkowych. W ten sposób dociera do niej więcej tlenu i substancji odżywczych, a mikrokrążenie w tkankach ulega znaczącej poprawie. Fala akustyczna stymuluje tkanki mechanicznie, co pobudza powstawanie nowych naczyń krwionośnych, stymuluje metabolizm komórkowy oraz zmniejsza objętość tkanki tłuszczowej.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments