Miejsca na ciele, które warto skropić perfumami

Miejsca na ciele, które warto skropić perfumami

Warto przeczytać

Nieodzownym elementem każdej eleganckiej i dbającej o siebie kobiety jest odpowiedni zapach perfum. Kwestia wyboru fiolki zależy od indywidualnych preferencji, w które nie należy ingerować. Aby zapach był odpowiednio intensywny i zapewniał komfort przez cały dzień, należy poznać kilka najbardziej strategicznych punktów na mapie ciała, na których woń ulubionych perfum będzie odczuwalna. Zapraszamy do lektury.

Miejsca na ciele, które warto skropić perfumami

Perfumy damskie dzielą się na kilka kategorii związanych z mocą, aromatem i dopasowaniem do pH skóry. Jednak aby uwolnić ich prawdziwy aromat, nie wystarczy nałożyć je na nadgarstki, szyję lub dekolt, na których ich żywot jest krótkotrwały.

Za kolanami

Mało kto zdaje sobie sprawę, ale perfumy aplikowane za kolanami, mogę utrzymywać się nawet kilka razy dłużej niż na szyi. Przyczyna tego związana jest z faktem zaczerpniętym z lekcji fizyki, który mówi, że ciepło zawsze unosi się w górę. Wykorzystanie tej tezy w trakcie perfumowania pozwala uwolnić zapach i cieszyć się nim przed długie godziny.

Lędźwie

Aby wszyscy poczuli wspaniałą woń Twoich perfum, ale jednocześnie nie dusili się od zbyt mocnego aromatu, warto skorzystać z rozpylenia produktu na lędźwiach. Dzięki temu zabiegowi, osoby, z którymi pracujemy w jednym pomieszczeniu, lub klienci biznesowi nie zostaną przytłoczeni naszym zapachem. Również sami nie zmęczymy się towarzyszącym nam przez cały dzień aromatem.

Okolice pępka

Kolejnym niespodziewanym miejscem, na które warto użyć perfum, są okolice pępka. Jak możemy dowiedzieć się z wielu materiałów, jest to sposób aktorki Liv Tyler, która metodę przejęła po swoim ojcu – Stevenie Tylerze (członkowi zespołu Aerosmith). Kobieta za każdym razem nakłada na palce odrobinę perfum i wciera je w skórę wokół pępka. Ze względu na fakt, że jest to jedno z najcieplejszym miejsc na mapie naszego ciała, rozpylając zapach właśnie tam, możemy być pewni, że jego aromat będzie towarzyszył nam przez cały dzień.

Okolice uszu

Kolejnym miejscem, w którym aplikacja perfum przyniesie oczekiwane korzyści, są okolice uszu. Przyczyną tego są żyły znajdujące bardzo blisko cienkiej w tym obszarze ciała – skóry. Aplikacja zapachu w tym miejscu potrafi utrzymać się i być odczuwalna nawet przez cały dzień.

Włosy

Ostatnim punktem na mapie naszego ciała, na którym perfumy utrzymują się najdłużej, są włosy. Dla przykładu Coco Chanel przed wyjściem z domu roztaczała wokół siebie i wchodziła w chmurkę rozpylonego zapachu. Ta metoda zapobiega niszczeniu włosów i ich przetłuszczaniu. Alternatywną metodą jest spryskanie ulubionym zapachem szczotki do włosów.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments