Kriolipoliza – co warto wiedzieć o tym zabiegu?

Kriolipoliza – co warto wiedzieć o tym zabiegu?

Warto przeczytać

Zabieg kriolipolizy z roku na rok zyskuje na popularności. Co powoduje, że tak wiele kobiet na całym świecie decyduje się właśnie na kriolipolizę, szukając sposobu na poprawę swojej sylwetki?

Jak działa kriolipoliza i dlaczego jest tak bardzo popularna?

Kriolipoliza potocznie nazywana jest nieinwazyjnym sposobem usuwania tkanki tłuszczowej. Stanowi coś pomiędzy klasycznymi zabiegami modelującymi sylwetkę (jak np. masaże) a liposukcją, która jest już zabiegiem inwazyjnym. Na kriolipolizę decydują się przede wszystkim te panie, które nie są zadowolone z efektów masaży wyszczuplających, chcą szybciej poprawić wygląd swojej sylwetki, ale z drugiej strony stronią też od wykonywania zabiegów inwazyjnych.

Trudno się temu dziwić. W końcu każda kobieta chce czuć się dobrze w swojej skórze, nie mieć kompleksów podczas wizyty na basenie czy wypoczynku na plaży. Właśnie dla takich osób stworzono nowoczesny i bardzo skuteczny zabieg kriolipolizy, który dostępny jest m.in. w Konstantynowie Łódzkim w gabinecie Allure Esthetique Clinique.

Skuteczność zabiegu jest bezpośrednio związana ze sposobem jego wykonywania. Podczas kriolipolizy dochodzi do schładzania komórek tłuszczowych (adipocytów), czego w następstwie powstaje krystalizacja trójglicerydów. W efekcie błony komórkowe adipocytów są uszkodzone. Jest to pierwszy etap procesu degradacji komórek tłuszczowych, dzięki czemu osiągamy efekt w postaci wymodelowania sylwetki i utraty centymetrów w obwodach. Dzieje się tak ze względu na to, że następstwem degradacji komórek tłuszczowych jest uwolnienie lipidów, które później są usuwane z organizmu przez układ limfatyczny.

Warto wiedzieć, że parametry zabiegu zawsze dostosowuje się do potrzeb danego pacjenta, co również przekłada się na zwiększenie efektów. Urządzenie do kriolipolizy wyposażone jest w różne końcówki, które najczęściej dobiera się do danego obszaru poddawanego zabiegowi oraz indywidualnego kształtu ciała pacjenta. Dodatkowo można też ustawiać temperaturę i siłę ssącą. Te trzy modyfikowane cechy pracy urządzenia sprawiają, że specjalista wykonujący zabieg jest w stanie dopasować je stricte do potrzeb danej osoby, aby zmaksymalizować osiągane efekty.

Kriolipoliza – najważniejsze informacje

Decydując się na zabieg nieinwazyjnego usuwania tkanki tłuszczowej, dobrze jest zastanowić się nad wyborem dobrej kliniki. Nie we wszystkich gabinetach na rynku dostępne są nowoczesne urządzenia do kriolipolizy. Starsze, najczęściej pierwsze modele, są gorsze od nowych urządzeń pod wieloma względami. Przede wszystkim nowoczesne aparaty (np. z systemem ZLIPO + ZWAVE PRO) charakteryzują się szerszym spektrum modyfikacji, przez co można je najlepiej dostosować do potrzeb danego pacjenta. Dodatkowo nie rozciągają skóry, jak ma to miejsce w starszych modelach i gwarantują pacjentowi większy komfort podczas zabiegu. Umożliwiają też przeprowadzenie masażu limfatycznego, który dodatkowo przyspiesza moment pojawienia się pierwszych widocznych efektów.

Kriolipoliza jest metodą, która już po pierwszym zabiegu daje widoczne efekty, jednak na samym początku wiążą się one w większości z utratą nadmiaru wody i usunięciem toksyn, choć pewna ilość tkanki tłuszczowej też już zostaje zlikwidowana. Dodatkowym efektem jest przyspieszenie przemiany materii, a tym samym poprawa samopoczucia pacjenta. Warto jednak pamiętać, że w celu osiągnięcia trwałych i znacznych efektów należy wykonać serię zabiegów. W ten sposób można uzyskać widoczną redukcję tkanki tłuszczowej oraz poprawę ogólnej kondycji skóry.

Więcej informacji na temat zabiegu znajdziesz tutaj: https://a-estetyka.pl/

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments