Kosmetyki na przebarwienia

Kosmetyki na przebarwienia

Warto przeczytać
Widoczne oznaki starzenia się skóry, takie jak przebarwienia, związane są z fotostarzeniem. Oznacza to, że pojawiają się na tych partiach ciała, które pozostają nieosłonięte przed słońcem, czyli na twarzy, dekolcie i na dłoniach.

Kosmetyki na przebarwienia

Przebarwienia na ciele powstają na skutek zaburzonej produkcji melanocytów. To komórki, które są odpowiedzialne za pigmentację skóry, poprzez wytwarzanie melaniny. Najczęściej pojawiają się w czasie menopauzy, na skutek zmian hormonalnych. Niekiedy przebarwienia mogą pojawiać się w młodszym wieku, ale są to rzadkie przypadki.

Widoczne oznaki starzenia się skóry, takie jak przebarwienia, związane są z fotostarzeniem. Oznacza to, że pojawiają się na tych partiach ciała, które pozostają nieosłonięte przed słońcem, czyli na twarzy, dekolcie i na dłoniach. Kosmetyki na przebarwienia pozwalają w pewnym stopniu pozbyć się tego problemu.

Przyczyny przebarwień

Główną przyczyną powstawania przebarwień, czyli zaburzeń produkowania melaniny przez komórki, są zmiany hormonalne, które zachodzą w organizmie w czasie procesu starzenia się. Najczęściej dzieje się to w okolicach trzydziestego piątego lub czterdziestego roku życia. Nieestetyczne zmiany mogą występować także u młodszych osób, na skutek również działania hormonów lub niewłaściwej ekspozycji na słońce. Wynika to z tego, że do powstawania przebarwień dochodzi poprzez działanie promieniowania ultrafioletowego.

Kosmetyki na przebarwienia – jakie wybrać?

Istnieje wiele zabiegów medycyny estetycznej, które pozwalają uporać się z tym problemem. Rozjaśniają przebarwienia, dzięki czemu skóra staje się widocznie młodsza. Zabiegi medycyny estetycznej są dosyć drogie dlatego doskonałą alternatywą dla wielu osób są dermokosmetyki, które regularnie stosowane regulują depigmentację. Wśród takich produktów można znaleźć np. Sensyses Lightening Cleanser marki Sesderma, który rozświetla skórę i przyspiesza proces odnowy komórkowej, co działa jak kuracja odmładzająca. Zawiera azeloglicynę, która łączy w sobie właściwości kwasu azelainowego oraz glicyny, przez co działa przeciwzapalnie, antybakteryjnie i redukuje przebarwienia. Dodatkową zaletą produktu jest to, że można go stosować po różnego rodzaju zabiegach – jest delikatny i łagodzi podrażnienia.

Kolejny produktem jest Vitises, czyli żel, który pomaga uporać się z przebarwieniami. Reguluje zmiany w pigmentacji, gdyż przywraca poziom melaniny i działa antyoksydacyjnie. Zawiera wyciąg z Gingko Biloba, który redukuje działanie reaktywnych form tlenu.

W stosowaniu dermokosmetyków najważniejsza jest regularność. Warto pamiętać o tym, aby wybrać produkt dopasowany do potrzeb cery.

Zapoznaj się z kosmetykami na przebarwienia marki Sesderma – https://www.sesderma.pl/kategorie/przebarwienia

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments