lekarz, doktor, ginekolog, ciąża, zdrowie

Kiedy ginekolog może stwierdzić ciąże?

Zdowie i uroda Zdrowa żywność Zdrowie Zdrowie i medycyna zdrowie i uroda

Potwierdzenie ciąży u pań jest przeważnie wynikiem przypuszczeń i podejrzeń przyszłej mamy o swoim stanie błogosławionym. Już samo zatrzymanie miesiączki nie jest jednakże tylko jedynym sygnałem, który wskazywałby ciąże. Lekarze ginekolodzy przeprowadzają też badania ,które umożliwiają potwierdzenie ciąży.


Kiedy ginekolog może stwierdzić, że jesteśmy w ciąży?

Przyszła mama chce dowiedzieć się o zajściu w ciąże tak szybko jak się tylko da. Jednakże pierwszym znakiem poczęcia jest często spóźniająca się miesiączka. O ciąży można dowiedzieć się nie wcześniej aniżeli miesiąc dokonaniu zapłodnienia. I dopiero wtedy zalecane jest wykonywanie testów ciążowych. W przeciwnym razie nie będą one przedstawić prawdziwego wyniku.

Jeżeli jednakże chcemy dowiedzieć się o o ciąży trochę wcześniej, będziemy mogli pójść się na wizytę do ginekologa. Ten zleci badanie krwi ,które wykaże ilość hCG. Hormon ten jest wydzielany już 48h od zagnieżdżenia zapłodnionej komórki jajowej.

Niska wartość hCG znaczy, że komórka jajowa nie zagnieździła się albo wystąpiło wczesne poronienie. Natomiast w sytuacji jego za wysokiej wartości można mieć do czynienia z zaśniadową ciążą – nieprawidłowym zagnieżdżeniem komórki jajowej.

Zanim lekarz otrzyma wyniki naszych badań przeprowadzi również badanie palpacyjne. Objawami zapłodnienia może również być rozpulchnienie pochwy a dodatkowo zasinienie i rozpulchnienie szyjki macicy. Może wykonać także badanie USG dopochwowo. Za jego pomocą można stwierdzić ciąże od 4 tygodnia. Pierwsze takie badanie USG zostanie zlecone na 11-14 tydzień ciąży, wtedy to wyznaczony zostanie termin porodu.

zobacz również rodzaje prezerwatyw

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments