Jesień to częste deszcze, coraz krótsze dni. Wówczas warto poprawić nastrój, fundując sobie domowe spa. Jak je zrobić?
Jesienią warto w domowym zaciszu wykonywać zabiegi pielęgnacyjne. Podczas rytuału SPA postawmy na zbudowanie zmysłowej i kojącej atmosfery. Sięgnijmy po olejki eteryczne i otulające zapachem świece. Olejek eteryczny należy wlać do kominka z dodatkiem wody, a pod spodem postawić tealight. Włączmy relaksującą, spokojną muzykę. Nie tylko poprawimy sobie nastrój, ale zadbamy też o swoją skórę.
Pachnące żele, olejki i kule – kąpiel powinna być wyjątkowa
Podstawą domowego SPA jest oczywiście kąpiel. Obowiązkowo z dodatkiem pachnącego żelu, specjalnych kul do kąpieli, olejków czy soli. Możemy dodać płatki kwiatów, co zapewni nie tylko doznania zapachowe, ale także wizualne. Bardzo pomocne będą na przykład płatki róży. Taka kąpiel poprawia nawilżenie skóry, działa uspokajająco i wyciszająco. Podczas kąpieli nałóżmy na oczy ziele świetlika lub torebki zaparzonych ziół, pod oczy połóżmy plasterki ogórka. Zniweluje to zmęczenie oczu, a także sińce pod oczami.
Peelingi to podstawa
W trakcie domowego SPA możemy wykonać także peeling całego ciała. W drogeriach czy sklepach kosmetycznych dostępne są peelingi o różnej ziarnistości oraz o różnych zapachach. Taki peeling rozprowadzamy na całym ciele, trąc delikatnie skórę. Dzięki temu ciało odzyskuj gładkość, ujędrnia się oraz odmładza. To idealny sposób na usunięcie martwego naskórka, przebarwień skóry i jej oczyszczenie. Podczas zabiegów warto wypróbować bambusowe szczotki, którymi wykonamy masaż całego ciała. Szczotki te najczęściej używane są na sucho, przez co stary naskórek złuszcza się, a ciało staje się wygładzone i delikatniejsze.
Maseczka na twarz? To świetny pomysł!
Nie zapominajmy o twarzy. Podczas SPA nałóżmy maseczkę. Maski mogą być w formie kremu, żelu lub bawełnianej płachty. Istnieje na rynku ogromny wybór maseczek. Mogą być nawilżające, ujędrniające, rozświetlające. Możemy nałożyć najpierw maseczkę złuszczającą typu peel-of, a następnie użyć maseczki nawilżającej, by na końcu potraktować twarz maseczką rozświetlającą. Efekt będzie piorunujący. Nasza twarz będzie odświeżona, nawilżona i pełna blasku. Po takim maseczkowym secie nie zapominajmy o kremie, zarówno nawilżającym lub przeciwzmarszczkowym, jak i pod oczy.
Po masażu lub peelingu ciała należy wmasować oczywiście balsam lub olejek nawilżający. Możemy także przeprowadzić masaż ramion, brzucha, nóg lub stóp. Taki automasaż zrelaksuje, odpręży organizm, poprawi krążenie, ujędrni.
Zadbajmy też o swoje stopy, dłonie oraz włosy
Nie zapominajmy w domowym SPA o stopach. Warto sięgnąć po kosmetyczne, złuszczające skarpetki, są proste w użyciu, a przynoszą niezwykły efekt. Stary naskórek, nieraz zniszczony i popękany, zejdzie pod wpływem substancji zawartych w kosmetyku. Po nim stopy należy nawilżyć kremem do stóp z mocznikiem.
Podczas domowego SPA możemy zadbać także o paznokcie na dłoniach i u stóp. Na palcach rąk usuńmy skórki, użyjmy pilnika, by nadać pożądany kształt paznokcia. A następnie połóżmy lakier w ulubionym, jesiennym kolorze. Może to być klasyczna czerwień, fiolet czy bordo. Na paznokcie u stóp połóżmy lakier o podobnym odcieniu.
Jeśli chcemy całościowo zadbać o ciało – pamiętajmy o włosach. Oprócz ulubionego szamponu nałóżmy na włosy maskę, a następnie odżywkę. Przed umyciem włosów użyjmy olejku do włosów, który poprawi ich kondycję, nawilży je i spowoduje, że nabiorą one blasku.
Domowe SPA warto uzupełnić aromatyczną herbatą. Zielona z dodatkami – pobudzi, owocowa – uspokoi, a ziołowa – poprawi trawienie. SPA to przede wszystkim relaks, odpoczynek, komfort i pewien luksus. Aby przyniosło ono wyraźne efekty, należy powtarzać te procesy raz czy dwa razy w tygodniu. Ciało będzie zadbane, a także zwiększy się jego odporność.