kredyt, hipoteczny, pożyczka, bank, bankowość

Jakie warunki należy spełniać, by dostać kredyt hipoteczny?

Poradnik Klienta

Bardzo dużo osób marzy o zdobyciu kredytu hipotecznego, który pozwoli na zakup swojego domu, mieszkania i zyskanie niezależności od rodziców.

Jakie dokładnie warunki musimy spełniać, aby otrzymać kredyt hipoteczny?

 

Szczególnie młode osoby starają się o posiadanie swojego kąta, jednakże aby dostać kredyt, należy spełniać kilka warunków, jakie stawia bank.

kredyt, hipoteczny, pożyczka, bank, bankowość

Tego typu kredyt może uzyskać osoba pełnoletnia – musi mieć ukończony 18 rok życia, a bardzo dużo banków proponuje osobom do 35 roku życia dużo korzystniejsze warunki uzyskania kredytu, m. in. atrakcyjne oprocentowanie.

Bardzo dużo zależy także od okresu na jaki chcemy wziąć kredyt, banki zastrzegają sobie aby spłata ostatniej raty przypadała maksymalnie między 75 a 80 rokiem życia. Istotna jest też historia kredytowa – kredyt hipoteczny nie będzie udzielony osobie ,która ma złą historię kredytową i jakiekolwiek zaległości ze spłatą rat, nawet jeśli wcześniejsze zobowiązania opiewały na minimalne sumy. O tym musimy pamiętać!

Wielkość kredytu i decyzja o jego przyznaniu uzależniona jest od wysokości zarobków osoby, która stara się o niego. Przy niskiej pensji bank może nam odmówić przyznania kredytu, bo kredytobiorca mógłby mieć problem ze spłatą rat. Banki pod uwagę biorą też ilość członków w rodzinie, będących na utrzymaniu osoby starającej się o kredyt, a także wysokość wziętych w danej chwili kredytów. Wskaźniki finansowe są podstawą jeśli rozchodzi się o określanie zdolności kredytowej konsumenta.

Na koniec wspomnę, że dużą szansę na kredyt hipoteczny ma osoba zatrudniona na zasadzie umowy o pracę, i to najlepiej na czas nieokreślony. W przypadku innego źródła dochodów niestety banki życzyć sobie mogą spełnienia przez klienta jeszcze dodatkowych warunków podczas ubiegania się o kredyt lub zdecydować się mogą na przyznanie konsumentowi nieco niższej sumy.

Zobacz również pożyczki długoterminowe online

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments