Jak wybrać dobry salon manicure w Warszawie?

Jak wybrać dobry salon manicure w Warszawie?

Polecne i promocje

Wiele kobiet marzy o profesjonalnym, pięknym manicurze. W Warszawie istnieje mnóstwo salonów, w których można umówić się na usługę stylizacji paznokci. Jedne kuszą niskimi cenami, inne stawiają na jakość produktów. Jak wybrać dobry salon manicure w Warszawie? Na co zwrócić uwagę? Poznaj cztery cechy dobrego salonu stylizacji paznokci!

Po pierwsze: higiena

Higiena jest najważniejsza! Jeśli wybrany przez Ciebie salon manicure nie wygląda schludnie, lepiej zrezygnuj z oferowanych usług. Higiena w tym przypadku nie ogranicza się jedynie do komfortu przebywania w danym miejscu. W przypadku salonów kosmetycznych to od ich czystości często zależy Twoje zdrowie.

Salon manicure’u powinien być czysty i schludny. Zwróć uwagę nie tylko na widoczne na pierwszy rzut oka meble, lecz także szczegóły takie jak parapety, umywalki czy półki. Przed wykonaniem zabiegu sprawdź, czy metalowe narzędzia, np. kopytko, cążki do skórek, zostały wysterylizowane. Pozostałe akcesoria, jak choćby pilniczek czy drewniane patyczki, powinny być jednorazowe.

Po drugie: jakość produktów w salonie manicure

Dobry salon manicure zawsze korzysta z profesjonalnych produktów. Dlaczego? Przede wszystkim są one dobrej jakości i umożliwiają wykonanie naprawdę długotrwałej stylizacji. Poza tym produkty te posiadają atesty oraz informacje o ewentualnych alergenach. Jeśli widzisz, że wybrany przez Ciebie salon używa produktów “no name”, lepiej zrezygnuj z jego usług. Wykonana stylizacja może szybko odpryskiwać lub ścierać się. Nieprofesjonalne produkty często też przyczyniają się do alergii, z której skutkami będziesz borykać się przez dłuższy czas.

Po trzecie: profesjonalna stylistka

W sieci możemy odnaleźć mnóstwo salonów manicure, które oferują stylizację paznokci w okazyjnej cenie. Na miejscu okazuje się, że naszymi paznokciami zajmie się osoba, która jest pasjonatą manicure’u, jednak nie przeszła żadnych profesjonalnych szkoleń. Taka sytuacja może być niebezpieczna dla naszych paznokci! Podczas szkoleń osoby uczą się nie tylko wykonywania ładnych, starannych stylizacji, lecz także otrzymują mnóstwo informacji o budowie paznokcia oraz jego pielęgnacji. Przed wykonaniem manicure’u w profesjonalnym salonie zawsze możesz poprosić stylistkę o przedstawienie niezbędnych certyfikatów, poświadczających jej umiejętności.

Po czwarte: jakość stylizacji

Jakość i trwałość stylizacji jest niezwykle ważna. Nie chodzi tu tylko o użyte kolory czy ogólny wygląd paznokcia. Istotne są również przygotowanie płytki, wykorzystane produkty czy grubość nakładanych warstw kosmetyków na paznokcie. Dobrze wykonany manicure hybrydowy powinien wyglądać świetnie nawet po 3-4 tygodniach, choć oczywiście widoczny jest już odrost paznokcia. Przed wybraniem się do salonu, warto przyjrzeć się wykonywanym tam wcześniej stylizacjom.

Od wyboru dobrego salonu manicure w Warszawie zależy nie tylko wygląd naszych paznokci, lecz także ich zdrowie. Jeśli chcesz mieć pewność, że dokonałaś właściwego wyboru, postaw na salon Bodybar na warszawskim Mokotowie, gdzie zajmą się Tobą profesjonalne stylistki. Umów się na wizytę już dziś!

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments