Jak efektownie urządzić mieszkanie w stylu łowieckim?

Jak efektownie urządzić mieszkanie w stylu łowieckim?

Dom i Ogród

Myśliwskie poroża, piękne bagnety wykorzystywane na polowaniach lub rustykalne dywany ze skóry dzikich zwierząt leśnych – to tylko kilka podstawowych elementów, które składają się na styl łowiecki we wnętrzu. Ich odpowiednie zestawienie sprawi, że dom, którego wystrój chcemy zaprojektować w taki sposób zyska nie tylko drugie życie, ale i niepowtarzalny klimat. Jak tego dokonać? Skąd czerpać inspiracje?

Sklep myśliwski – meble w pięknym stylu dla miłośników łowiectwa

Podstawowym elementem, który nada wnętrzu stylu myśliwskiego będą odpowiednio dobrane meble. Piękne, drewniane, sprawiające wrażenie starych i ciężkich, ale też ręcznie zrobionych. Dostojne, okrągłe stoły na grubych nogach czy fotele przypominające kształtem trony królewskie.

Nad meblami możemy z powodzeniem powiesić rustykalne wyrzeźbione wyroby z poroża, które z kolei dodadzą salonowi czy sypialni pazur. Dopełnią ją niepowtarzalnym, łowieckim stylem.

Wyroby myśliwskie w mieszkaniu – jak udekorować nimi dom?

Wiadomo, co za dużo to niezdrowo, tak samo jest w przypadku dekorowania mieszkania w stylu myśliwskim. Piękne poroża czy efektowne strugane ręcznie rzeźby i meble są genialne i trudno się im oprzeć, ale klucz to kupić i wybrać najlepsze wyroby myśliwskie. Dzięki temu każde pomieszczenie w domu będzie odpowiednio nimi ozdobione, a nasze mieszkanie z kolei nie będzie sprawiało wrażenia pełnego przepychu.

Pamiętajmy też, że dekoracje z kości zwierząt trzeba odpowiednio pielęgnować i czyścic oraz konserwować. To samo tyczy się mebli i innych ozdób, które choć w części składają się z owych elementów.

Gdzie warto powiesić wyroby myśliwskie?

Najlepiej służy ku temu miejsce nad drzwiami, tam idealnie sprawdzą się rogi. Z kolei piękne poroża jeleni nadają się nad kominek do salonu albo nad łóżko w sypialni.

Inne elementy dekoracyjne z wyrobów myśliwskich można poukładać na ozdobnych tacach w kredensie, na komodzie lub dużym jadalnianym stole. Wszystko zależy od naszej inwencji twórczej i tego, czy lubimy raczej dekoracje skromne, czy jednak stawiamy na okazałe ozdoby.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez firmę Antlabo.pl.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments