Jak działa HiFu na twarz i ciało?

Jak działa HiFu na twarz i ciało?

Warto przeczytać

HIFU to niechirurgiczny lifting, w którym wykorzystana została skoncentrowana wiązka ultradźwięków dostarczana do głębokich warstw skóry. Jest to zabieg nieinwazyjny, nazywany najgłębszym liftingiem na rynku kosmetologicznym poprzez docieranie aż do powięzi mięśniowej.

HIFU – na czym polega zabieg?

W zabiegu HIFU wykorzystywana jest energia ultradźwiękowa poprzez wykonywanie skoncentrowanych punktów koagulacyjnych mających na celu skrócić powięź mięśniową oraz stymulować fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny. W wyniku zabiegu wytwarzany jest kontrolowany stan zapalny bez uszkodzenia zewnętrznej warstwy skóry, dzięki czemu dochodzi do intensywnych procesów regeneracyjnych, a co za tym idzie do ujędrnienia i napięcia skóry.

HIFU na twarz

HIFU na twarz wykonuje się głównie w celu przywrócenia napięcia i jędrności skórze. Podczas zabiegu na twarz wykorzystuje się głowice o trzech długościach wiązki. Sięgających do powięzi mięśniowej głowicy 4,5 mm o działaniu ujędrniającym i napinającym skórę, oraz sięgających do skóry właściwej głowicy 3,0 i 1,5 mm mających na celu stymulować fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny. W wyniku zabiegu HIFU na twarz dochodzi do ujędrnienia skóry, redukcji chomików, poprawy owalu twarzy, uniesienia brwi i redukcji zmarszczek. Podczas zabiegu nie dochodziv do przerwania ciągłości skóry przez co jedynym skutkiem ubocznym pojawiającym się po zabiegu jest rumień, wyciszający się w ciągu kilkunastu minut po zabiegu.

HIFU na ciało

HIFU na ciało wykonuje się w celu modelowania sylwetki. W zabiegu wykorzystuje się głowice o dwóch głębokościach penetracji. Głowice 13,0 mm o działaniu rozbijającym tkankę tłuszczową oraz głowice o długości 8,0 mm o działaniu ujędrniającym. Zabieg doskonale się sprawdza w przypadku miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej oraz braku napięcia skóry np. po ciąży. Zabiegi HIFU na ciało wykonuje się głównie na okolicę brzucha, boczków, ud, pośladków, okolicy nad kolanami oraz na ramionach. W wyniku zabiegu HIFU na ciało można zarówno zgubić kilka cm w obwodach jak również ujędrnić skórę i zredukować obwisy skóry.

Sprawdź zabieg HIFU – brzuch i uda, w RosaMed Clinic Warszawa.

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments