Jak dopasować spodnie i buty, aby stworzyć doskonały look?

Jak dopasować spodnie i buty, aby stworzyć doskonały look?

Warto przeczytać

Nie ma wątpliwości, że spodnie odgrywają ogromną rolę w każdej garderobie. To właśnie one sprawiają, że kobieca szafa jest tak praktyczna i umożliwia stworzenie tak wielu różnych stylizacji. Równocześnie jednak wciąż wiele osób waha się co do tego, jak powinno się dopasowywać spodnie i obuwie, by razem tworzyły piękny i zgrany duet. O czym warto wiedzieć? Jak je dobierać?

Nie szersze niż cholewka

Zacznijmy od butów o szerokiej cholewce np. kozaków, botków, kowbojek. W ich przypadku nigdy nie należy decydować się na spodnie o szerokich nogawkach. Po prostu nie będą one wyglądały dobrze. Jeśli but ma szeroką cholewkę, to koniecznie musi być dopasowany do spodni o wąskich nogawkach, które można schować wewnątrz niej. To bardzo duże ułatwienie zwłaszcza dla miłośników spodni materiałowych. Ograniczenie co do szerokości nogawki zdecydowanie zawęża wybór najlepszego modelu do danej stylizacji. Szerokie spodnie lepiej jest łączyć z butami, które ciasno przylegają do nogi. Daje to dużo lepszy efekt wizualny i również jest po prostu dużo wygodniejsze, niż w przypadku upychania na siłę szerokich nogawek w sporo węższych kozakach. 

Dopasuj styl

Spodnie i buty powinny być w jednym stylu. Trudno wyobrazić sobie, żeby eleganckie spodnie materiałowe damskie wyglądały dobrze zestawione z trampkami albo butami sportowymi. Zdecydowanie lepiej będą wyglądały z równie eleganckimi czółenkami. Podobnie jest także w drugą stronę. Spodnie dresowe nie będą dobrze prezentowały się z kobiecymi szpilkami, ale za to zdecydowanie lepiej będą wyglądały ze sportowym obuwiem. Ta zasada może wydawać się oczywista, ale wciąż wiele osób o niej zapomina. W ten sposób powstają zestawy, które z założenia mają być nowatorskie, a w rzeczywistości są komiczne. Takie odważne łączenie ze sobą stylów widoczne jest często na pokazach mody, ale rzadkością jest to, by schodziło ono z wybiegów i było społecznie akceptowane w modzie widocznej na ulicach. Na ten moment, żeby uniknąć modowej wpadki, powinno się jednak trzymać jednego stylu we wszystkich elementach looku. 

Kolory są ważne

W przypadku tworzenia stylizacji złożonych ze spodni i obuwia należy pamiętać też o dopasowaniu kolorów. Ma to ogromne znaczenie dla efektu końcowego. Najczęściej kolory dopasowuje się na zasadzie podobieństwa. Oznacza to, że przykładowo do czarnych materiałowych spodni damskich powinno się wybrać czarne buty. Brązowe nie wchodzą w grę. Inna zasada polega na dobieraniu obuwia na zasadzie kontrastu. W takim wypadku do czarnych spodni dobralibyśmy obuwie białe, beżowe albo czerwone. Jak więc widzisz, metody są różne, ale żadna z nich nie opiera się na łączeniu do siebie kolorów, które są tylko trochę do siebie zbliżone. Muszą one albo być takie same albo być kontrastowe. Klasyczne dżinsy i niebieskie buty nie będą wyglądały dobrze w duecie. Za to z brązowym albo różowym obuwiem będą już tworzyły całkiem zgraną parę. Przykłady można mnożyć bez końca, ale zasada jest dość prosta i nie powinnaś mieć problemów z jej zapamiętaniem.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments