Idealne okulary korekcyjne - czym kierować się przy wyborze oprawek?

Idealne okulary korekcyjne – czym kierować się przy wyborze oprawek?

Polecne i promocje

Coraz więcej ludzi potrzebuje okularów korekcyjnych, i jest to zdecydowanie spowodowane coraz dłuższym przebywaniem przed monitorem komputera, jako ze jest to zwykle podstawowe narzędzie pracy. Wzrok ulega pogorszeniu, a razem z nim jakość widzenia. Kiedy pojawia się potrzeba nabycia okularów korekcyjnych, warto znać kilka podstawowych zasad doboru oprawek, by wyglądać dobrze, a same okulary służyły na długo. Ponadto znacznie ułatwi to sam wybór spośród setek modeli w salonie optycznym. Co brać pod uwagę?

Kształt i wielkość

Istnieje kilka podstawowych zasad doboru oprawek okularów, które ściśle związane są z rodzajami kształtów twarzy. To pierwsze i najważniejsze kryterium jakie warto brać pod uwagę, by dobrane okulary podkreślały zalety twarzy i prezentowały się nienagannie. Dla twarzy o kształcie kwadratowym, w której wyraźnie odznaczona jest szczęka, doskonale sprawdzają się okulary tzw. ”pilotki” , charakterystyczne dla policjantów w Stanach Zjednoczonych. Kwadratowy kształt twarzy jest wówczas dość zniwelowany, a kości policzkowe doskonale podkreślone. Warto również wspomnieć, że ten kształt okularów jest w tym sezonie bardzo modny, zatem taki wybór może okazać się strzałem w dziesiątkę. Dobrze również sprawdzają się średniej wielkości oprawki w kształcie koła, które dodają nieco ekstrawagancji i szyku jednocześnie. Posiadacze trójkątnej twarzy będą prezentować się bardzo dobrze w oprawkach z wyraźnie zaznaczoną górną częścią szkieł, które optycznie nieco złagodzą ostre rysy twarzy. Dla owalnego kształtu twarzy doskonałym wyborem będzie praktycznie większość kształtów oprawek, jako że taki owal jest bardzo uniwersalnym kształtem, do którego najłatwiej dobrać jest okulary. Niestety nie każdy jest szczęśliwym posiadaczem takiego kształtu twarzy – wówczas najlepiej jest poradzić się specjalisty, jakim jest optyk. On najbardziej obiektywnie oceni kształt twarzy klienta i zaleci odpowiedni kształt oprawek. Wiedza i doświadczenie takiego pracownika jest bezcenna przy doborze oprawek, i warto z niej skorzystać!

Cena a jakość okularów – jak wygląda ta zależność?

Oczywistym jest fakt, że za jakość produktu czasem trzeba zapłacić nieco więcej, i ta zasada również obowiązuje przy zakupie okularów. Dobre oprawki, odporne na uszkodzenia i ścieranie się są zwykle znacznie droższe od tych słabszej jakości. Czy jednak warto płacić dużo za okulary? Jak najbardziej! Jest to inwestycja na co najmniej kilka lat, zatem warto zadbać, by okulary noszone na co dzień były odporne na uszkodzenia i prezentowały się doskonale, nawet mimo upływu lat. Warto również zauważyć, że jakość okularów bezpośrednio przekłada się na wygodę i komfort ich noszenia, a dla osób które je noszą na co dzień to podstawowa sprawa. Wybór odpowiedniego salonu optycznego to również bardzo ważny krok do kupienia dobrych okularów. Warto znaleźć miejsce, w który obsługa pomoże i doradzić. Dobrym przykładem jest salon: https://www.optyklawrynowicz.pl/.

Jak wybrać salon optyczny?

Osoby mieszkające w mieście jakim jest Olsztyn mają dość ułatwione zadanie, jako że znajduje się tam kilka bardzo prestiżowych salonów optycznych, w których sprzedawane są wysokiej jakości oprawki do okularów korekcyjnych znanych marek. Pomocna rada specjalistów w zakresie optyki oraz przyjazna atmosfera z pewnością przyczynią się do udanych zakupów. Osoby które po raz pierwszy mają zamiar założyć okulary korekcyjne na pewno docenią doradztwo optyków w zakresie doboru odpowiednich okularów korekcyjnych. Wbrew pozorom nie jest to wcale łatwe zadanie, dlatego warto brać każdą radę i wskazówkę pod uwagę, by efekt finalny był zadowalający.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments