Haluksy

Haluksy Człopa

Zachodniopomorskie

Haluksy – domowe sposoby działania Mówią nie tylko kobiet, ale i mężczyzn – haluksy to dyskomfort spowodowany wadą palucha. Łączy się spośród ostatnim przewlekły ból, a nawet kłopoty z podnoszeniem się i działaniem. Istnieje wiele swoich środków na radzenie sobie spośród ostatnim dyskomfortem. Lub są one jednak pewne? Jakie inne drogi można spotkać?

Haluksy Czaplinek

Kiedy są przyczyny powstawania haluksów?
Domowy metody
Operacje chirurgiczne

Flexin500
Flexin500

Przyczyny powstawania

Haluksy to deformacja, często bolesna narośl w strefach palucha, która z okresem może sprawiać rozrastanie się stopy, jakie niesie za sobą nowe trudności. Najczęstszą podstawą jest predyspozycja genetyczna oraz płaskostopie, z jakimi nie nie da się walczyć. Do drugich powodów należy otyłość, siedzący sposób życia, nieodpowiednie obuwie (szczególnie w wymiarze trójkąta), czy same płeć (to schorzenie częściej występuje u osobników płci pięknej). Czasami ukazuje się również typ stopy – egipska, która jest niezmiernie narażona na zmiany.
Które są metody leczenia?

Główną strategią jest operacja, jednak dużo osób również radzi sobie „domowymi” sposobami, do jakich należy:

Zmiana obuwia na takie z prostym obcasem i dużą podstawą,
Leki przeciwbólowe – nie eliminują przyczyny, ale pomagają w wojnie z bólem,
Zakładanie ortez, odciągających paluch od śródstopia i poprawiających ustawienie palców,
Kinesiotaping – plastry działające identycznie jak ortezy. Chronią one skorygowane postawienie na dłużej,
Wkładki do butów – powinien przecież pamiętać, by były stosowane sam do stopy, właśnie wtedy wykazują prawidłowe działanie,
Wykonywanie zadań, zalecanych przez fizjoterapeutę.

 

zobacz również Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego

Operacje chirurgiczne

W sukcesie silnego bólu zapisuje się jednak wykonanie operacji haluksów – metodą Scarf, Chervron bądź Akin. Polegają one na chirurgicznym przecięciu kości i ponowne jej związanie za pomocą śrub. Choć brzmi to groźnie, jest więc silny ćwicz na pełne pozbycie się problemu. Niektóre z inicjatyw są mało inwazyjne – chirurg przez skórę nacina kość i prowadza odpowiedni frez do stopy. Po zabiegu jest tylko nacięcie, jakie się bandażuje, nie jest wtedy konieczności zakładania gipsu. Wystarczy tylko zadbać o stopę przez jej rehabilitację – wizytami u fizjoterapeuty oraz ćwiczenia (np. działanie na piętach a na zewnętrznych krawędziach stóp).

Podsumowanie

Choć domowe sposoby przeżywają swoje właściwości, przy haluksach warto skierować się do lekarzy – specjalisty i fizjoterapeuty, którzy wesprą w wybraniu metod leczenia sam do wszystkiego. Dobrze także myśleć o wykonywaniu odpowiednich ćwiczeń, jakie mogą zapobiegać powstawaniu tego problemu.

zobacz również Na najlepsze odchudzanie preparaty farmaceutyczne

Haluksy Czaplinek

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments