Głęboki lifting skóry twarzy - tradycyjnie czy laserowo?

Głęboki lifting skóry twarzy – tradycyjnie czy laserowo?

Warto przeczytać
Głębokie zmarszczki na twarzy i nadmierna wiotkość skóry to oznaki starzenia, które zaczynają mocno doskwierać kobietom po 40. roku życia. Wtedy właśnie okazuje, że domowa pielęgnacja i delikatne zabiegi kosmetyczne to trochę za mało, aby utrzymać młody wygląd skóry. Po 40. roku życia nasza skóra wymaga więcej skoncentrowanych działań niż dotychczas, dlatego lekarze medycyny estetycznej proponują w tym przypadku często przeprowadzenie liftingu skóry. Wbrew pozorom nie musi on walce odbywać się przy pomocy tradycyjnych metod chirurgicznych, bo specjaliści dysponują dziś także innowacyjnymi i bezinwazyjnymi technologiami, do których możemy zaliczyć m.in. nowoczesne lasery pikosekundowe dostępne w Klinice Miracki w Warszawie. Jaką przewagę ma odmładzanie twarzy laserem nad klasycznym liftingiem skóry twarzy? Podpowiadamy, którą z metod wybrać!

 

Chirurgiczne i laserowe odmładzanie twarzy – inwazyjność

Pierwszą rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę podczas porównywania liftingu metodą chirurgiczną i laserową, jest poziom inwazyjności tych zabiegów. Lifting chirurgiczny to zabieg wymagający użycia nie tylko skalpela, lecz także znieczulenia ogólnego, co naraża pacjenta na szereg różnorodnych skutków ubocznych oraz długi okres rekonwalescencji pozabiegowej. W odróżnieniu od liftingu chirurgicznego, odmładzanie twarzy laserem w żaden sposób nie narusza bariery naskórkowej skóry i pozwala na powrót pacjenta do normalnej aktywności, często jeszcze tego samego dnia. Głęboki lifting skóry w Klinice Miracki w Warszawie wykonuje się najnowocześniejszym i najmocniejszym laserem pikosekundowym Discovery Pico, który przynosi porównywalne efekty do tradycyjnego liftingu twarzy w niemal bezbolesny sposób i często bez potrzeby zastosowania wcześniejszego znieczulenia.

Odmładzanie twarzy laserem – nie tylko zmarszczki i wiotkość skóry

Bardzo dużą zaletą zabiegów laserowych jest także kompleksowość ich działania. Wiązka światła laserowego doskonale radzi sobie nie tylko z wygładzaniem zmarszczek i poprawą jędrności skóry, lecz także innymi oznakami fotostarzenia, do których możemy zaliczyć m.in. przebarwienia czy utratę promiennego kolorytu skóry. Takiego wielowymiarowego efektu nie zapewni nam tradycyjny lifting twarzy, który został dostosowany wyłącznie do napinania i wygładzania struktury skóry. W przypadku zabiegów laserowych wykonywanych przy pomocy nowoczesnych laserów, możemy spodziewać się też bardzo naturalnego, końcowego efektu odmłodzenia. Nie ma tu mowy o sztucznym rezultacie ,,naciągniętej” skóry i całkowitej zmianie rysów twarzy. Wiązka światła laserowego wnika w głębokie warstwy skóry, pobudzając ją do regeneracji i odbudowy, a tym samym produkcji nowych włókien kolagenowych, dzięki czemu skóra wygląda na naturalnie odmłodzoną.

Kilka słów na temat lasera Discovery Pico

Na rynku medycznym możemy znaleźć kilka różnych laserów, które zostały dostosowane do przeprowadzania zabiegów odmładzających. Największym uznaniem wśród specjalistów medycyny estetycznej cieszy się dziś jednak laser Discovery Pico. Jak zostało już wspomniane, to najmocniejszy laser pracujący w technologii pikosekundowej, który pozwala na przeprowadzanie głębokiego liftingu skóry bez narażania pacjenta na ból czy długi i uciążliwy okres rekonwalescencji. Ultrakrótki (pikosekundowy) impuls laserowy ma ograniczony kontakt ze skórą, co chroni ją przed przegrzaniem, poparzeniem i bólem. Impulsy laserowe pozwalają osiągnąć ukierunkowany prosto na zmianę efekt akustyczny, pozostawiając otaczające tkanki praktycznie nietknięte. Oczywiście, dla uzyskania jak najbardziej satysfakcjonujących rezultatów, najlepiej przeprowadzić pełną terapię składającą się z kilku zabiegów, jednak ostateczne efekty odmłodzenia są tego jak najbardziej warte.

Więcej informacji na temat głębokiego liftingu skóry wykonywanego przy pomocy lasera Discovery Pico znajdziesz na stronie: https://klinikamiracki.pl/zabieg/discovery-pico-usuwanie-tatuazu-przebarwien-blizn-odmladzanie-pikosekundowe/

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments