Drogerie oferujące kosmetyki naturalne coraz bardziej konkurencyjne

Drogerie oferujące kosmetyki naturalne coraz bardziej konkurencyjne

Warto przeczytać

Każdy z nas w okresie edukacji szkolnej, podczas lekcji historii, słyszał o tym jak egipskie królowe uważane za największe piękności m. in. brały kąpiele w mleku, by zapewnić skórze odpowiednią pielęgnację i delikatność. Dziś często zapominamy jak wiele dobra może nasz organizm czerpać z natury, jak wiele składników naturalnych z powodzeniem może zastępować te syntetyczne tworzone w laboratoriach kosmetycznych. Warto sobie o tym przypomnieć, bo drogerie z kosmetykami naturalnymi mają naprawdę bogatą ofertę.

Dlaczego kosmetyki naturalne są zdrowsze?

Takie kosmetyki składają się z w 100% naturalnych składników. Wiele z Nich czerpie z tego, co doceniały kobiety kilku pokoleń, co stosowały już ponad 100 lat temu nasze babcie i prababcie.

Niektóre kosmetyki naturalne są oparte na recepturach sprzed wieków. Zawierają mieszanki ziół, naturalne olejki, miód, mleko i wiele innych składników z sadu, łąki, czy lasu.

W czasach, kiedy wiele osób zmaga się z różnego rodzaju alergiami i nietolerancjami dają możliwość uniknięcia reakcji niepożądanych. Oczywiście, jeśli ktoś ma reakcje alergiczne na np. jakiś kwiat, z którego ekstrakt zawiera kosmetyk musi z Niego zrezygnować. Jednak łatwiej zawsze jest określić jakie składniki w takim kosmetyku nam nie służą niż w przypadku kosmetyku opartego na substancjach chemicznych, których nazwy często nic nam nie mówią.

Kosmetyki naturalne są znacznie łagodniejsze. W ich przypadku ważna jest systematyczność w stosowaniu, ale możemy być pewni, że nie działają dzięki temu agresywnie i nie będą silnie drażniące.

Skład kosmetyków naturalnych sprawia, że mają one przepiękne zapachy i równie wyraziste barwy, co sztucznie barwione, tyle, że osiągane jest to inną, znacznie zdrowszą metodą. Nie tylko zapewniają pielęgnację, regenerują, odżywiają, sprawiają, że skóra, włosy i paznokcie stają się mocniejsze, ale dają też dużo przyjemności z ich używania. Dzięki Nim we własnym domu możemy się poczuć jak w ekskluzywnym SPA i cieszyć kontaktem z naturą także podczas codziennej toalety.

Dlaczego Drogeria z naturalnymi kosmetykami, a nie półka z Nimi w tradycyjnej drogerii?

Chociaż ostatnimi czasy coraz częściej drogerie tradycyjne mają w swoim asortymencie jakieś ilości naturalnych kosmetyków tzw. półki z naturalnymi kosmetykami, to nie to samo, co zajmująca się wyłącznie nimi drogeria – naturalne kosmetyki.

W takiej drogerii znajdziemy znacznie większy wybór kosmetyków naturalnych. Naturalne kosmetyki oferowane przez taką drogerię też dają gwarancję, że nie są tylko podróbką naturalnego kosmetyku.

Produkty podobnie jak przy kosmetykach syntetycznych w drogeriach tradycyjnych dzielone są na linie produktowe skierowane do różnych grup wiekowych, płci, potrzeb np. suchej, mieszanej, albo tłustej skóry.

Pracownicy drogerii, która sprzedaje tylko naturalne kosmetyki to specjaliści znający się jak nikt inny na tym, co znajdziemy w ich sklepie na półkach realnych i wirtualnych (coraz częściej bowiem możemy skorzystać z zakupów w Internecie). Doradzą przy zakupie, powiedzą co i jak, dokładnie wyjaśnią jak tworzony jest produkt, jakie ma działanie.

Dlaczego trzeba uznać wyższość drogerii internetowej nad stacjonarnym sklepem?

Do sklepu stacjonarnego musimy się specjalnie wybrać. Poświęcamy swój czas i mnóstwo energii. Dojście, czy dojazd zabierają sporo czasu. Jeśli jedziemy samochodem, musimy też znaleźć jakieś miejsce parkingowe, także tracimy na to czas i energię. Nie wszystkie sklepy tradycyjne oferują opcję sprawdzenia dostępności produktu. Może się okazać, że nasz ulubiony krem, po który specjalnie się wybieramy właśnie nie jest dostępny, bo wyczerpał się zapas i musimy się udać do sklepu po raz kolejny. Zrobione zakupy musimy sobie przynieść do domu, tymczasem drogeria internetowa wyśle nam zamówienie, które przyniesie nam kurier jako przesyłkę.

I w końcu nie ma nic przyjemniejszego od możliwości wybrania ulubionych kosmetyków w trakcie popijania kawy w domowym zaciszu, na kanapie, czy w dowolnym miejscu i czasie. Czas ma znaczenie nie tylko w kontekście oszczędzania go w taki sposób. Ma też znaczenie w takim wymiarze, że nie obowiązują nas godziny otwarcia sklepu, jeśli nasze godziny pracy sprawiają, że w godzinach pracy drogerii jesteśmy w pracy, albo odsypiamy zmęczenie, to zamawiając coś on-line możemy to zrobić kiedy chcemy, w dogodnej dla nas chwili. Zamówienie możemy złożyć i przesłać nawet w środku nocy. Składanie takiego zamówienia, gdy już znamy naszą ulubioną e-drogerię zajmuje dosłownie chwilę i możemy je przesłać np. wykorzystując czas oczekiwania na przystanku na autobus, albo stojąc w kolejce w urzędzie. Jeśli dużo podróżujemy i obawiamy się, że nie uda nam się, ani nikomu z domowników odebrać przesyłki, możemy ją zamówić do paczkomatu i odebrać kiedy nam jest wygodnie.

Wygoda przede wszystkim decyduje o tym, że tym chętniej sięgamy na półki wirtualne również w przypadku naturalnych kosmetyków.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments