Domowe sposoby na piękne paznokcie

Warto przeczytać

Stosowanie lakierów lub zabiegów na bazie lamp UV pozwala uzyskać efektowny wygląd płytki dostosowany do urody, czy też wybranej kreacji. Paznokcie wymagają również przeprowadzania regularnych zabiegów pielęgnacyjnych. Wiele z nich można wykonać w obrębie własnej przestrzeni domowej.

Kruchość paznokci

Kobiety bardzo często zmagają się z problemem łamliwej płytki. Problem ten może wynikać z niedoboru keratyny. W przypadku zaobserwowania osłabienia płytki na całej jej długości warto zastosować dietę bogatą w witaminy z grupy B i mikroelementy. Przydatne mogą okazać się ponadto odżywcze suplementy. Problem kruchości paznokci często dotyczy kobiet, stosujących silne detergenty. Zawarte w nich toksyczne składniki niekorzystnie wpływają bowiem na strukturę płytki. Warto więc wybierać preparaty na bazie naturalnych komponentów i stosować ochronne rękawiczki.

Środki pielęgnacyjne

Chcąc zadbać o strukturę swoich paznokci, można regularnie aplikować odpowiedniej jakości odżywki do paznokci. Na rynku istnieją jednak różnorodne typy kosmetyków pielęgnacyjnych i wiele kobiet ma problem z wyborem odpowiedniego produktu. Odżywka do paznokci powinna zawierać wapń, keratynę, żelazo, pył diamentowy, witaminy oraz proteiny jedwabiu. Warto pamiętać o jej regularnym stosowaniu.

Mieszanina z użyciem żelatyny

Kąpiel, bazująca na rozpuszczonym białku, pozwala na wzmocnienie płytki. Do przygotowania mieszaniny potrzeba ciepłej wody i trzech łyżek sproszkowanej żelatyny. Przydatna może okazać się również szklanka. Sproszkowaną żelatynę należy rozpuścić w ciepłej wodzie, a następnie zanurzyć palce w mieszaninie. Po upływie dziesięciu minut można wyjąć dłonie i dokładnie je osuszyć. Kąpiel warto powtarzać co kilka dni.

Zabiegi stylizacyjne wykorzystujące lakiery hybrydowe, toksyczne środki czyszczące oraz niedobory mikroelementów mogą powodować znaczne osłabienie struktury paznokci. Warto więc regularnie dbać o swoją płytkę. W zabiegach pielęgnacyjnych nie trzeba stosować drogich preparatów. Należy jednak zwracać uwagę na ich odpowiedni skład.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments