Dlaczego warto zdecydować się na zabiegi rehabilitacji?

Dlaczego warto zdecydować się na zabiegi rehabilitacji?

Warto przeczytać

Rehabilitacja zarówno ta prowadzona w domu jak i specjalistycznych placówkach fizjoterapeutycznych jest jedną z form terapii dedykowaną w dużej mierze osobom zmagającym się z dysfunkcją układu ruchowego.

Dlaczego warto zdecydować się na zabiegi rehabilitacji?

Rehabilitacja zarówno ta prowadzona w domu jak i specjalistycznych placówkach fizjoterapeutycznych jest jedną z form terapii dedykowaną w dużej mierze osobom zmagającym się z dysfunkcją układu ruchowego. Regularnie przeprowadzone zabiegi rehabilitacyjne są kluczem do sukcesu oraz nadzieją na odzyskanie pełnej sprawności ruchowej. W jakiej sytuacji należy skorzystać z pomocy rehabilitanta?

Rehabilitacja – wskazania do terapii ruchowej

Bardzo często oprócz terapii środkami farmaceutycznymi wskazane jest także rehabilitacja. Na ćwiczenia z fizjoterapeutą powinny zdecydować się przede wszystkim osoby zmagające się z problemem ograniczonej zdolności ruchowej wynikającej z:

– przebytych urazów mechanicznych,

– przebytych operacji chirurgicznych,

– chorób reumatoidalnych,

– chorób układu nerwowego,

– chorób układu oddechowego,

– zaniku mięśniowego,

– przebytego udaru.

Terapia oraz rodzaj stosowanych ćwiczeń i zabiegów rehabilitacyjnych powinien zostać dopasowany w sposób indywidualny do potrzeb pacjenta. Przed udaniem się na rehabilitację należy wykluczyć możliwe przeciwwskazania, co przełoży się na bezpieczeństwo i skuteczność prowadzonej terapii.

Rehabilitacja Warszawa – kiedy zgłosić się po pomoc do specjalisty?

Jeżeli jesteś osobą, która kilka miesięcy temu uległa poważnemu wypadkowi lub ze względu na postępującą chorobę odczuwa problemu z prawidłowym funkcjonowaniem układu ruchu to skorzystanie z pomocy rehabilitanta będzie z pewnością świetnym rozwiązaniem, które przyczyni się do poprawy zdrowia a tym samym jakości życia. Nie zwlekaj z podjęciem decyzji i udaniem się do poradni fizjoterapeutycznej, im wcześniej rozpoczniesz treningi tym zwiększą się szanse na odzyskanie sprawności. Pamiętaj, że tylko długa i skrupulatna rehabilitacja w Warszawie jest gwarancją uzyskania jak najlepszych rezultatów. Znane są przypadki osób, które poprzez regularne wykonywanie ćwiczeń z terapeutą wróciły do stanu zdrowia sprzed wypadku, co tylko świadczy o skutecznym działaniu rehabilitacji.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments