Dlaczego warto wykonywać zabieg pedicure również zimą?

Dlaczego warto wykonywać zabieg pedicure również zimą?

Warto przeczytać

Nasze stopy to element ciała, o którym dość często zapominamy i nie dbamy o nie wystarczająco. Zimą stopy są szczególnie narażone na przesuszenie, a co za tym idzie – na uszkodzenie naskórka oraz płytki paznokciowej. Dlatego też tak bardzo istotne jest wykonywanie pedicure szczególnie w okresie zimowym. Pedicure na Mokotowie można wykonać chyba we wszystkich salonach, jednak szukajmy miejsc, gdzie łączone są różne techniki wykonywania tego zabiegu.

 

Dlaczego warto wykonywać pedicure zimą?

Wracając do podstawowego pytania – dlaczego warto wykonywać ten zabieg zimą? Przede wszystkim zimą nasze stopy są odizolowane od otoczenia grubszymi skarpetkami oraz ocieplanymi butami. Taka sytuacja powoduje, że skóra na naszych stopach intensywnie się poci, a w połączeniu z niską temperaturą zaczyna pękać. Dodatkowo dopływ powietrza do tego miejsca jest znacznie ograniczony. Jeżeli stopy są długotrwale przesuszone, w okresie kiedy je odkrywamy, doprowadzenie ich do porządku wymaga często więcej niż jednego zabiegu. Czasami zaniedbania na stopach są tak duże, że powstają permanentne pęknięcia, często niemożliwe do usunięcia.

Kolejnym argumentem przemawiającym za wykonywaniem pedicure zimną jest kwestia komfortu. W zimie nasza płytka paznokcia pod wpływem ucisku grubszych skarpetek i butów jest narażona na deformację. Paznokcie, które nie mają odpowiedniej długości są narażone na nadmierny ucisk, mogą się zawijać, co w efekcie powoduje wrastanie paznokcia. Pamiętajmy również, że paznokieć to nie tylko to, co znajduje się w widocznym dla nas miejscu, ale także co znajduje się pomiędzy wałem okołopaznokciowym a samą płytką. Ze względu na pocenie się nóg w zimowych butach w strefie tej gromadzi się więcej zrogowaciałego naskórka oraz zanieczyszczeń. W warunkach domowych nie możliwe jest dokładne oczyszczenie tej strefy. Bez specjalistycznych narzędzi oraz produktów prędzej samemu można zrobić sobie krzywdę.

Poza tym, czy nie milej jest założyć ciepłe skarpetki na delikatne i miękkie stopy, które mają dodatkowo na płytkę paznokcia nałożone nasz ulubiony bordowy lakier? Z takimi stopami na pewno nasz dzień stanie się lepszy, więc śmiało można powiedzieć, że pedicure warto wykonywać zimą ze względu na własne dobre samopoczucie.

Jak wiadomo, zimą dni są coraz krótsze, na dworze temperatura spada,a my tracimy ochotę na spacery i aktywność fizyczną , a chętniej korzystamy z możliwości relaksu. Pedicure to dobry moment, żeby się zrelaksować. W większości salonów na Mokotowie pedicure jest wykonywany w otoczeniu ciepłych napojów, świeżej prasy oraz relaksującej muzyki. Dodatkowo warto pamiętać o tym, że w dobrych salonach z pedicure na Mokotowie zabieg zakończy się relaksującym peelingiem stóp oraz ich masażem z elementami refleksologii.

Podsumowując zabieg pedicure jest nie tylko świetnym rozwiązaniem na zadbane i pięknie wyglądające stopy, ale również jest okazją na chwilę relaksu po długim dniu. Dlatego nie zapominajmy o naszych stopach szczególnie zimą.

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments