Depilacja laserowa - czy warto?

Depilacja laserowa – czy warto?

Warto przeczytać

Każda kobieta chciałaby móc cieszyć się gładką i przyjemną w dotyku skórą. Wyróżnia się wiele metod depilacji, jednak zdecydowanie najskuteczniejszą jest epilacja laserowa. Pozwala osiągnąć długotrwałe efekty w przyjemnych i komfortowych warunkach. Przeczytaj artykuł, jeśli chcesz się dowiedzieć nieco więcej o depilacji laserowej.

  • Epilacja laserowa – jak wygląda?
  • Ile zabiegów epilacji laserowej jest potrzebnych?
  • Czy warto zdecydować się na depilację laserową?

Epilacja laserowa – jak wygląda?

Depilacja laserowa, np. w Klinice Miracki Warszawa to nic innego jak zabieg kosmetyczny, w którym wykorzystuje się specjalne urządzenie, odpowiedzialne za emitowanie skoncentrowanego światła lasera. Wiązka po dostaniu się do skóry niszczy struktury włosów, jednak jedynie tych, które są obecnie w pierwszej fazie wzrostu. Jednorazowy zabieg epilacji laserowej pozwala usunąć około 20-30% włosów, dlatego też potrzebnych jest kilka zabiegów. Epilacja nie jest bolesna i nie wymaga znieczulenia, jednak osoby wrażliwe mogą się na nie zdecydować. Długość takiego zabiegu to około 30-120 minut, zależy to przede wszystkim od miejsca, które jest depilowane. Po zabiegu skóra może być delikatnie zaczerwieniona, jednak jest to w pełni naturalna reakcja, która powinna ustąpić w ciągu maksymalnie kilku dni.

Jeśli chodzi o to, czy epilacja laserowa jest bolesna, wszystko tak naprawdę zależy od indywidualnego przypadku – dla niektórych będzie się wiązać z bólem, z kolei dla innych z pieczeniem bądź szczypaniem.

Skuteczność depilacji laserem zależy w dużym stopniu od indywidualnych predyspozycji. Lepszych efektów mogą spodziewać się kobiety, które posiadają grube, ciemne włosy oraz jasną karnację. Osoby posiadające blond bądź rude włosy i jasną karnację, nie zawsze kwalifikują się do tego zabiegu. Kluczowa jest jednak tutaj wizyta konsultacyjna, która pozwala wykluczyć ewentualne przeciwwskazania oraz ocenić stan skórę i włosów.

Należy zaznaczyć, że laserowe usuwanie owłosienia wymaga odpowiedniego przygotowania do zabiegu oraz postępowania po nom. Ważny jest także wybór odpowiedniej kliniki, w której to zabieg zostanie przeprowadzony.

Ile zabiegów epilacji laserowej jest potrzebnych?

Jak wyżej wspomniano, epilacja laserowa pozwala skutecznie usunąć jedynie 20-30% włosów. Z tego też powodu potrzebna jest większa liczba zabiegów do osiągnięcia pożądanych rezultatów. Zazwyczaj wykonuje się od 6 do 12 depilacji laserowych. Dzięki temu, rezultaty będą długotrwałe. Pomiędzy każdym zabiegiem powinna być jednak odpowiednia przerwa, która pozwoli włoskom przejść w kolejną fazę wzrostu, a także która pozwoli skórze się zregenerować po poprzednim zabiegu.

Czy warto zdecydować się na depilację laserową?

Laserowe usuwanie owłosienia to zdecydowanie zabieg, który warto wykonać. Oprócz tego, że cieszy się wysoką skutecznością, jest również bezbolesny i bezinwazyjny. Nie trwa długo, dzięki czemu nie musimy rezygnować z codziennych obowiązków czy nawet pracy. Decydując się na ten zabieg, należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu do zabiegu oraz postępowaniu od razu po nim. W innym wypadku może dojść do podrażnienia skóry, a także i braku efektów tego zabiegu.

Jeśli Ty również jesteś zainteresowany/a epilacją laserową, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki Warszawa. Przedstawią Ci wszelkie szczegóły związane z tym zabiegiem oraz umówią na wizytę konsultacyjną, która zakwalifikuje Cię do zabiegu.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments