Depilacja. 3 rzeczy, które warto wiedzieć przed przystąpieniem do trwałego usuwania włosów.

Polecne i promocje Poradnik Klienta

Bez względu na to, jak często golisz nogi, Twoje włosy wciąż są irytujące! Czy marzysz o tym, by pozbyć się go na dobre? Trwałe usuwanie włosów może być skutecznym rozwiązaniem: przyjrzyjmy się temu.

Trwałe usuwanie włosków: dla kogo?

Ten rodzaj depilacji jest bardzo przydatny do pozbycia się włosów uważanych przez pacjentów za nieestetyczne. Zaleca się, aby wykonać depilację laserową lub pulsacyjne światło po 25 roku życia , ponieważ mieszki włosowe są zbyt młode i nie są wystarczająco kruche , aby zostać zniszczone . Przed tym wiekiem, 5-10% włosów w tym obszarze może pozostać po 7 sesji. Innym kryterium uzyskania znaczących rezultatów jest to, że włosy powinny być wystarczająco ciemne. W rzeczywistości, białe lub blond włosy, które zawierają niewiele melaniny, nie będą narażone na działanie lasera lub światła pulsacyjnego.

Trwałe usuwanie włosów niekoniecznie jest trwałe!

Nasze włosy mają zły nawyk zbyt szybkiego wzrostu. Dlatego wiele kobiet zwraca się do trwałego usuwania włosów, aby pozbyć się ich na zawsze. Istnieją trzy rodzaje: depilacja laserowa, depilacja światłem pulsującym i depilacja elektryczna.
Zasada działania lasera jest prosta: atakuje on melaninę zawartą w cebulce włosa. Aby uzyskać niemal nieskazitelny efekt, konieczne jest przeprowadzenie kilku sesji. Uwaga: włosy mogą czasem odrastać w trakcie życia, podczas skoków hormonalnych, takich jak na przykład ciąża. Dlatego lepiej jest mówić o długotrwałym usuwaniu włosów niż o trwałym usuwaniu włosów.
Drugą pół-definicyjną metodą jest światło pulsacyjne. Wykonywany przez lekarza lub kosmetyczkę, jest wykonywany w kilku sesjach w odstępie co najmniej jednego miesiąca. Wreszcie trzecia opcja: elektryczne usuwanie włosów polega na spalaniu cebulki włosa bezpośrednio za pomocą wstrząsu elektrycznego. Uwaga, metoda ta jest opisywana jako bolesna i kosztowna! Dlatego też jest on często stosowany na małych obszarach, takich jak linia bikini lub pachy.

Trwałe usuwanie włosów dostosowane do rodzaju włosów.

W zależności od Twojego budżetu, potrzeb i rodzaju skóry, wybierzesz jedną z trzech metod. Laserowe usuwanie włosów jest odpowiednie dla wszystkich rodzajów skóry: nowe urządzenia pozwalają ciemnej i czarnej skórze korzystać z tej technologii. Jednak włosy blond, rude i białe, które zawierają niewiele melaniny, nie mogą być usuwane za pomocą lasera. Kolejna rada: na 2 miesiące przed pierwszą sesją laserową i pomiędzy kolejnymi sesjami nie należy woskować ani depilować włosów. Woskowanie usuwa część cebulki: bez cebulki nie ma „ostatecznego” usunięcia włosków.

Przygotowanie skóry do sesji „trwałego” usuwania włosów.

Nie ma mowy o pójściu do kosmetyczki czy lekarza bez zachowania kilku środków ostrożności! Po pierwsze: uważaj na słońce. Jeśli Twoja skóra jest opalona, zawiera melaninę. W przypadku lasera istnieje ryzyko, że skóra zostanie poparzona! Zabronione są zatem seanse UV w solarium, jak również samoopalanie. Niektórzy dermatolodzy proszą swoich klientów o golenie się dzień wcześniej, aby pozostawić tylko jeden milimetr włosów. Jesteś osobą lubiącą przytulność? Na 2 godziny przed zabiegiem można zastosować krem znieczulający. Po sesji może pojawić się lekkie zaczerwienienie. Nałóż wówczas na dotknięty obszar krem łagodzący. Jeśli jednak zauważysz pojawienie się brązowawych plam, wówczas należy skonsultować się z lekarzem.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments