Czym jest mezoterapia mikroigłowa?

Czym jest mezoterapia mikroigłowa?

Artykuł Miesiąca Warto przeczytać

Mezoterapia mikroigłowa skóry jest zabiegiem, gdzie wykorzystuje się specjalnie do tego celu wykonanego elektryczne urządzenie do nakłuwania skóry. Urządzenie to wygląda jak długopis, nabijany bardzo cienkimi igłami, które mają bezpośredni kontakt ze skórą pacjenta. Jest to wyrób medyczny stosowany w mikronakłuwaniu w celu rozbicia starej tkanki bliznowatej i pobudzenia proliferacji komórek skóry.

Jakie stany można leczyć lub poprawiać za pomocą mezoterapii? Można przy pomocy specjalnych igieł załagodzić blizny potrądzikowe, zamaskować drobne zmarszczki, poprawić teksturę skóry i zmniejszyć rozmiar porów. Mezoterapia mikroigłowa Wrocław, bądź też w innych miejscowościach sprawdzi się także bardzo dobrze przy rozstępach.

Jakie efekty daje mezoterapia?

Urządzenie dotyka skórę, penetrując górne warstwy skóry na głębokość do dwóch milimetrów. To sprawia, że tworzą się liczne, drobne rany igłowe. Na to z kolei organizm reaguje w taki sposób, iż tworzy nowe włókna kolagenowe i elastynowe, co wpływa na ujędrnienie skóry. W odpowiedzi na ten bodziec skóra się pogrubia, co skutkuje zmniejszeniem pojawiania się blizn oraz drobnych linii i zmarszczek.

Mezoterapia mikroigłowa to najnowsza koncepcja medycznego systemu szybkiego przeprowadzania zabiegu skórnego. Ta procedura daje taki sam efekt jak laser frakcyjny i nie powoduje bólu, przestojów, kosztów i uszkodzeń termicznych. Cieszy się więc sporym zainteresowaniem wśród bardzo wymagających osób, które mają określone oczekiwania względem swojego wyglądu. Mezoterapia leczy blizny pooperacyjne i trądzik. Także sprawia, że zmarszczki mogą być mniej widoczne, tak jak i rozstępy czy pory. Mezoterapia z czasem prowadzi do zwiększenia produkcji kolagenu, który sprawia, że skóra jest bardziej elastyczna i wytrzymała.

Na czym polega mezoterapia?

Na początku skóra musi być dokładnie oczyszczona. Specjaliści wykonujący zabieg mezoterapii często stosują krem ​​znieczulający w celu ograniczenia dyskomfortu, jaki czeka pacjentów podczas zabiegu. W celu uzyskania lepszych efektów do pigmentacji używane są produkty stymulujące kolagen, takie jak kwas hialuronowy, serum z witaminą C lub rozjaśniacz skóry. Samu nakłucie skóry jest już wykonywane przy wykorzystaniu specjalistycznego urządzenia z jednorazową końcówką. Wielokrotna prędkość i regulowana głębokość igły pena igłowego umożliwia przebijanie warstwy skóry pod kątem 90 stopni i zwiększa wchłanianie produktów. Po zabiegu stosuje się serum z witaminą C lub kwas hialuronowy w celu zapewnienia odpowiedniego nawilżenia, gojenia i ochrony skóry. Jakie efekty daje mezoterapia? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, że zabieg jest bezpieczny i stosunkowo prosty, kiedy wykonywany jest przez specjalistę. Większość osób doświadcza zaczerwienienia i łagodnego obrzęku w sposób podobny do łagodnego oparzenia słonecznego przez 24-48 godzin. Reakcja zapalna skóry jest bardzo krótka i znacznie zanika w ciągu kilku godzin od zaczerwienienia, które może trwać od 12 do 48 godzin. W celu zmniejszenia widocznych zaczerwienień polecamy kwas hialuronowy po zabiegu oraz ochronę skóry kremem z filtrem cynkowym.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments