Zabiegi złuszczające i oczyszczające są powszechnie stosowane w dzisiejszej kosmetyce. Często kojarzą się albo z mechanicznym usuwaniem martwych komórek naskórka i zanieczyszczeń, albo z peelingami chemicznymi (przy użyciu kwasów). Okazuje się jednak, że dostępnych metod tego typu jest znacznie więcej. A w jednej z nich – peelingu kawitacyjnym – do oczyszczania skóry wykorzystuje się nawet ultradźwięki!
Spis Treści
O co chodzi w tej metodzie oczyszczającej?
Współczesna kosmetyka stara się odpowiedzieć na potrzeby skóry różnych osób. A jak wiadomo, do salonów urody zgłaszają się również posiadacze cery naczyniowej i wrażliwej. W takich okolicznościach kluczowe jest wybranie skutecznych i bezpiecznych metod, które nie wywołają podrażnień bądź nie spotęgują obecnych już niedoskonałości skóry. Peeling kawitacyjny z pewnością można zaliczyć do grona wspomnianych kuracji gabinetowych.
Działanie tej metody oczyszczającej naskórek opiera się na zastosowaniu szpatułki emitującej ultradźwięki. W rezultacie, na zwilżonej skórze powstają pęcherzyki gazu, które następnie pękają i wytwarzają energię kinetyczną. To z kolei prowadzi do rozbicia martwych komórek naskórka oraz do usunięcia różnego rodzaju niedoskonałości, m.in. toksyn, bakterii, zaskórników, zrogowaciałości czy nadmiaru sebum. Co więcej, peeling kawitacyjny pozwala na przeciwdziałanie powstawaniu zmian trądzikowych, poprawia krążenie w obszarze zabiegowym oraz usprawnia metabolizm komórkowy skóry.
Dla kogo jest ten zabieg z ultradźwiękami?
Ze względu na bezinwazyjne i bezpieczne działanie, peeling kawitacyjny może zostać wykonany u wielu osób, które zgłoszą się do salonu urody. Nie oznacza to jednak, że nie istnieją żadne przeciwwskazania do przeprowadzenia takiego zabiegu oczyszczająco-złuszczającego. Peelingu kawitacyjnego nie wykonuje się m.in. u kobiet w ciąży oraz osób cierpiących na niewydolność krążenia, osteoporozę lub epilepsję. Ponadto, przeciwwskazaniami do omawianej kuracji gabinetowej będą: stany gorączkowe, nowotwory, rozrusznik serca, aparat na zęby i opryszczka w stanie aktywnym.
Jak postępować po każdej wizycie w gabinecie?
Przeprowadzenie peelingu kawitacyjnego nie będzie wymagało przejścia okresu rekonwalescencji. Po każdym zabiegu tego typu trzeba jednak pamiętać o tym, aby postępować zgodnie z zaleceniami kosmetologa. W przypadku takiej odmiany oczyszczania skóry kluczowa jest m.in. ochrona skóry przed promieniowaniem UV. W tym celu przez minimum 7 dni po każdej wizycie w gabinecie należy stosować kremy z filtrem SPF 30 lub 50. Przeprowadzenie peelingu kawitacyjnego wymaga również zrezygnowania z niektórych czynności. Przez minimum 24 godziny po wyjściu z gabinetu niewskazane jest m.in. korzystanie z sauny, basenu, solarium oraz nakładanie makijażu. Z pewnością warto uwzględnić te kwestie przed rozpoczęciem kuracji oczyszczającej z ultradźwiękami.
Długofalowe działanie peelingu kawitacyjnego
Niewątpliwym atutem peelingu kawitacyjnego jest fakt, że wspomniana kuracja przynosi wyraźną poprawę wyglądu skóry już po jednokrotnym wykonaniu. Pełny efekt kosmetyczny osiąga się jednak dopiero wtedy, gdy zakończy się cała seria zabiegów. Niemniej, w przypadku peelingu kawitacyjnego trudno mówić o konkretnej liczbie spotkań w gabinecie. Program kuracji jest zawsze ustalany indywidualnie – z uwzględnieniem potrzeb skóry osoby, która zgłosi się do salonu kosmetycznego.
Warto również podkreślić, że peeling kawitacyjny przynosi długofalowe efekty. Po pierwsze, systematyczne wykonywanie tego zabiegu pozwala uregulować nadmierne wydzielanie sebum oraz sprawia, że pory skóry wykazują mniejszą skłonność do zapychania się. W rezultacie, obszar poddawany kuracji nie jest tak podatny na występowanie niedoskonałości, jak przed przeprowadzeniem peelingu kawitacyjnego. Po drugie, zabieg z użyciem ultradźwięków pozwala przygotować skórę do dalszych działań pielęgnacyjnych w salonie urody. Innymi słowy, większość kuracji gabinetowych przynosi znacznie lepsze efekty, jeżeli wcześniej obszar poddawany terapii zostanie skutecznie oczyszczony z zanieczyszczeń.
Źródło: gabinet Qclinique