na jakich zasadach opiera się lombard

Czy kiedykolwiek słyszeliście o tym, na jakich zasadach opiera się lombard?

Warto przeczytać

Czy kiedykolwiek słyszeliście o tym, na jakich zasadach opiera się lombard? Jeśli tak to bardzo dobrze, lecz miejmy nadzieję, że nie jesteście do takich miejsc zniechęceni, ponieważ teraz lombardy to naprawdę interesujące miejsca, w które warto się udać. W tym artykule każdy może dowiedzieć się o tym, dlaczego warto odwiedzać lombardy i co ciekawego można z nich znaleźć. Ich dzisiejszy obraz bardzo różni się od tego, co można było zobaczyć jeszcze kilka lat temu. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Na jakich zasadach opiera się lombard

Każdy z nas lubi od czasu do czasu pochodzić po sklepach. Nie ma tu czego ukrywać. Nawet mężczyźni to lubią. No może nie koniecznie po sklepach z ubraniami, ale tak sklep motoryzacyjny? Albo też sklep ze starociami? Może więc warto wybrać się do lombardu, jako do miejsca, w którym można miło spędzić czas, a do tego czasem nawet zarobić.

Co ciekawego jest w lombardzie?

Lombard, szczególnie dla młodych osób, nie budzi żadnych przyjemnych i ciekawych skojarzeń. W sumie to dla żadnego pokolenia nie będzie to zbyt miłe wspomnienia. Jeśli kiedyś ktoś chciał coś sprzedać w lombardzie, to jedyne czego mógł zaświadczyć, to próby wynegocjowania, chociaż minimalnej wartości sprzedawanego przedmiotu. Do tego dorzućmy niemiły wzrok osoby za ladą i już mamy miejsce, do którego nigdy nie będzie chciało nam się wracać.

Jednak ten obraz lombardu, który został tu nieco powyżej przedstawiony, już na całe szczęście jest historią. Jeśli ktoś kiedykolwiek oglądał w telewizji choć jeden z programów o lombardach, na przykład o amerykańskim lombardzie, to może już powoli tworzyć w swojej głowie obraz polskiego lombardu. Oczywiście nie będzie to wyglądać tak samo, bardzo daleko nam do tego poziomu. Jednak powoli się rozwijamy i tak się będziemy zbliżać do zachodniego poziomu prowadzenia biznesu typu lombard.

Teraz już, jeśli wejdziemy do lombardu, to znajdziemy się raczej w dość przestronnym miejscu, jeśli sprzedawcy zależy na kliencie i oczywiści chce zadbać o jego komfort. Wokół nas będzie znajdować się wiele towarów. Jednak raczej się w nich nie pogubimy, ponieważ będą one tematycznie posegregowane. Oczywiście ciężko nam będzie znaleźć konkretne rzeczy, ponieważ w lombardach nigdy nie ma takiego samego asortymentu i tak naprawdę każdego dnia, a nawet z godziny na godzinę może się on zmieniać.

Czy warto chodzić do lombardu?

Lombardy są dość ciekawymi miejscami. Nigdy nie wiemy, czego się w nich możemy spodziewać. Oczywiście jest to jak z każdym innym miejscem, czyli znajdą się lombardy, które lepiej jest omijać szerokim łukiem, lecz znajdą się również takie, do których im częściej zajrzymy, tym lepiej dla nas, ponieważ możemy trafić na bardzo ciekawe okazje. Czasem warto znaleźć się w takim miejscu nawet z czystej ciekawości. Niektórzy mówią, że ciekawość to pierwszy stopień do piekła, jednak w lombardach może to być pierwszy stopień do bogactwa. Czasem nawet sprzedawca może nie zdawać sobie sprawy z wartości przedmiotu, który posiada.
Rupieciarnia czy miejsce pełne ciekawych przedmiotów?

Podejście do lombardów może być różne. Na pewno warto wyzbyć się uprzedzeń dotyczących tych miejsc, zanim nie odwiedzimy przynajmniej kilka z nich. Możemy tak oczywiście spotkać zarówno stare i lekko nadgryzione czasem przedmioty, rzeczy zepsute i bezużyteczne, ale również możemy tam znaleźć wiele ciekawych i wartościowych przedmiotów, które mogą służyć do wzbogacenia naszej kolekcji, czy też mogą być dla nas okazją na kupienie po prostu ciekawego przedmiotu.

Większość przedmiotów, które są w lombardach, to przedmioty używane, które posiadają jakąś historię, dlatego też przy zakupie, warto podpytać o historię sprzedawcy, ponieważ może ją zna. Nieraz właśnie historia przedmiotu może znacznie podwyższyć jego wartość.

Miejsce dla ludzi przedsiębiorczych

W lombardach możemy kupić wiele różnych przedmiotów i może to być dla nas okazja na zarobek. Jeśli tylko mamy wiedzę z różnych dziedzin, potrafimy szybko ocenić wartość różnych przedmiotów, a w razie potrzeby niektóre z nich potrafimy doprowadzić do porządku, to w lombardzie możemy zbić krocie. Kupując dobrą rzeczy, możemy potem sprzedać ją nawet kilkakrotnie drożej, jeśli tylko potrafimy dobrze sprzedawać i negocjować. Jednak nie ryzykujmy i nie traćmy pieniędzy na byle co. Naprawdę najlepiej na czymś się znać, aby podejmować się handlowania tym, ponieważ w innym przypadku może nas to pogrążyć.

Niezależnie od opinii, jeśli wiemy, że gdzieś niedaleko nas znajduje się lombard, to od czasu do czasu warto tam się udać. Może nie zawsze trafimy na coś ciekawego i wartościowego, ale może to być po prostu miłe spędzenie czasu i mała przygoda. Jeśli natomiast nam się poszczęści, to chyba nie będziemy żałować, że ruszyliśmy się z domu.

 
Artykuł powstał dzięki portalowi Lombard Kołobrzeg
 

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marta
Marta
4 lat temu
Daj ocenę :
     

Pożyczka pod zastaw jest świetną opcją. Jeśli akurat nie mamy pieniędzy, a mamy jakaś wartościową rzecz to czemu by akurat nie wypróbować tej metody? Ja nie raz tak robiłam jak byłam w ciężkiej sytuacji. Przecież i tak nikt mi tego nie wykupi bo ZASTAWIAM to a nie sprzedaje:), niektórzy mylą te pojęcia.. załóżmy że kończą nam się pieniążki pod koniec miesiąca a potrzebujemy ich na cito! Bierzemy pożyczkę pod zastaw a 10-tego jeśli dostaniemy wypłatę możemy od razu tę rzecz wykupić. Wiadomo, trzeba się zapoznać też dobrze z umową, bo wydaje mi się, że jest coś takiego, że jeśli nie… Czytaj więcej »