Agencja pracy Tymczasowej

Agencja Pracy Tymczasowej Trzebiatów Zadzwoń 790666593

Zachodniopomorskie

Rozliczanie płacy minimalnej we Francji jest obowiązkowym celem firm, których kierowcy wykonują usługi przewozu międzynarodowego na terenie tego państwa. Razem z ustawą Loi Macron oraz wdrożonym dekretem nr. 2016-418, francuskie wynagrodzenie minimalne dla delegowanych kierowców ciężarówek wyszczególnione stało w określonych regulacjach.

Agencja Pracy Tymczasowej Darłowo Zadzwoń 790666593

Konieczność wypłacania ustalonej stawki za wszelką godzinę pracy działa na koszty pracownicze naszych firm transportowych postępujących we Francji, a dodatkowo wymusza pewne obowiązki administracyjne na pracodawcach organizujących podróże służbowe naszych pracowników.

Zamów pracowników wejdź na Agencja Pracy Tymczasowej

Obowiązki administracyjne

Przedsiębiorstwa transportowe zobowiązane są do wyznaczenia swojego człowieka na gruncie Francji, we jakichkolwiek możliwych przypadkach delegowania. Działa to również kabotażu, jak również przewozu dwustronnego. Człowiek tego gatunku widoczny jest za reprezentowanie biura we Francji, a dodatkowo dostarczanie wymaganej dokumentacji.

Firma transportowa musi także wypełnić dla wszystkiego delegowanego kierowcy ciężarówki odpowiednie zaświadczenie o fakcie delegowania. Wymogiem administracyjnym istnieje zarówno prowadzenie ewidencji czasu pracy prowadzonej na pola Francji. Kierowca ciężarówki powinien mieć zaświadczenie o delegowaniu w pojeździe, wraz z materiałem potwierdzającym zawarcie umowy o pracę.

Zasady rozliczenia

Rozliczanie płacy minimalnej we Francji obejmuje wyznaczenie godzin książki w styl zgodny z funkcjonującymi na terenie tego państwa zasadami. Powinno uwzględniać godziny równoważne oraz nadliczbowe, wypłacane z dobrym dodatkiem według obowiązującej stawki. Od stycznia 2019 roku, stawka płaca minimalna we Francji zwiększyła się i teraz wynosi 10,03 euro za godzinę. W zestawieniu należy też uwzględnić czas pracy tzw. amplitudy, która składa okres między odpoczynkami pracownika.

Agencja Pracy Tymczasowej Darłowo Zadzwoń 790666593

Niezbędne jest specjalnie wyznaczenie dni urlopu i pozostałych wolnych dni, włącznie z korzystającymi się do nich wynagrodzeniami. Obowiązek rozliczania płacy minimalnej we Francji nie dotyczy przewoźników, którzy dają jedynie przejazdy tranzytowe.

Płaca minimalna a prawo unijne

Razem z aktualnymi przepisami, składniki wynagrodzenia i nowe dodatki uwzględnione w państwowym układzie zbiorowym dotyczą także delegowanych pracowników francuskich. Regulacje też nie są zgodne z przepisami prawa unijnego, jednak podlegają weryfikacji w przypadku przeprowadzania kontroli przez francuską Państwową Inspekcję Pracy.

Francuskie służby kontrolne wymagają honorowania krajowych przepisów, nawet jak sprzeciwiają się temu organy unijne. Płaca minimalna wychodząca z układu zbiorowego może wówczas zawierać nie tylko minimalną stawkę godzinową, ale i dodatek stażowy (uzależniony od długości produkcji oraz przenoszący do 8 proc.), dodatek z tytułu pracy porą nocną, wszelkie dodatki z tytułu książki w święta i niedziele oraz należności z urzędu podróży służbowych, naliczane za wszelki dzień z pomieszczeniem oraz dwoma posiłkami.

Konsultacja techniczna

Źródło artykułu Rozliczenie płacy minimalnej we Francji

 

Agencja Pracy Tymczasowej Darłowo Zadzwoń 790666593

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments