5 rad jak dbać o czarne spodnie, by służyły jak najdłużej

5 rad jak dbać o czarne spodnie, by służyły jak najdłużej

Warto przeczytać

Czarne ubrania mogą stanowić wyjątkowo stylowy element garderoby, o ile… potrafisz odpowiednio o nie zadbać. Nie ma nic estetycznego w wypłowiałej czerni, dlatego dziś prezentujemy pięć porad, które pomogą Ci zadbać o spodnie w tym kolorze!

1. Pierz zgodnie z informacjami na metce

Choć teoretycznie jest to informacja, która dotyczy każdego rodzaju odzieży – wszyscy wiemy, że teoria a praktyka to dwie różne sprawy. W przypadku czarnych spodni sprawdzanie informacji dotyczących zalecanych ustawień prania ma jednak jeszcze większe znaczenie niż zazwyczaj. Czerń ma tendencję do blaknięcia, gdy poddajemy ubrania w tym kolorze zbyt intensywnemu praniu lub wykorzystujemy do tego celu nieodpowiednią temperaturę. Dlatego też sprawdź, co znajduje się na metce! Dodatkowo, przed praniem warto obrócić czarne jeansy na lewą stronę: to uchroni czerń przed utratą oryginalnej głębi.

2. Dodaj do prania ocet

To znana od dawna, prosta i łatwo dostępna metoda, która może pomóc uchronić czarne jeansy przed blaknięciem. Wystarczy że do każdego prania dolejesz szklankę octu – bezpośrednio do bębna pralki, nie do szufladki na proszek. Dzięki temu czerń pozostaje idealnie nasycona, a ubrania są odświeżone i czyste. Nie musisz obawiać się intensywnego zapachu octu na wypranej odzieży – tej charakterystycznej woni naprawdę nie czuć!

3. Pierz rzadziej

Czarne ubrania mają zdecydowanie większą tendencję do blaknięcia  w porównaniu z odzieżą w innych, jaśniejszych kolorach. Dlatego też należy w miarę możliwości prać ciemne ubrania rzadziej. Nie chodzi oczywiście o to, by nosić brudne spodnie – jednak pranie ich po każdym noszeniu naprawdę nie ma sensu! Jeśli chcesz odświeżyć czarne dżinsy przed kolejnym nałożeniem – możesz włożyć je do foliowej torebki i umieścić w zamrażarce na minimum 24 godziny. Ewentualne przykre zapachy znikną jak ręką odjął, i to bez prania!

4. Nie susz ubrań na słońcu

Słońce jest Twoim sprzymierzeńcem jeśli chodzi o wywabianie trudnych plam z jasnych ubrań, jednak zupełnie nie sprawdzi się podczas suszenia ciemnej odzieży. Wystawione na działanie promieni słonecznych jeansy w czarnym kolorze stracą swoją oryginalną, intensywną barwę! Ciemne ubrania lepiej jest suszyć z dala od słońca – w zacienionym fragmencie ogrodu lub w domu, gdzie spodnie nie będą narażone na rozjaśniające działanie promieni.

5. Wybieraj specjalne preparaty

Na rynku dostępne są specjalne preparaty, które powstały z myślą o ciemnych ubraniach. Wbrew opinii niektórych osób, nie jest to jedynie chwyt marketingowy! Detergenty do jasnej odzieży zawierają zazwyczaj substancje wybielające, podobnie zresztą jak preparaty stworzone z myślą o kolorowych ubraniach. Produkty do prania czarnych spodni zawierają natomiast dopasowane do potrzeb odzieży w tym kolorze detergenty, a także substancje, które pomagają zachować oryginalny kolor spodni zdecydowanie dłużej.

Pamiętając o powyższych zasadach, bez trudu utrzymasz swoje ulubione czarne ubrania w idealnym stanie. Mamy nadzieję, że posłużą Ci naprawdę długo!

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments